o piśmie    redakcja    numer    archiwum    kalendarium    galeria    wyszukiwarka    ogłoszenia    kontakt    reklama   
 2004  2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017 

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 
 
spis treści   nr 01 / 160   styczeń 2005
Trzynasta orkiestra serc
W atmosferze życzeń, w cieniu oskarżeń
Lepsza jakość w urzędzie
W skrócie
Próba generalna przed maturą
Pierwsi stypendyści wybrani
Dla babci i dziadka
Policjant Smok
Najpiękniejsze witryny
Wywiad z Krzysztofem Zalewskim, wokalistą zespołu Zalef
Granty dla Gimnazjum im. Maciej Rataja
Szczerze z Wiktorem Jasińskim
Przyłącz się do akcji
Ile za obiekty sportowe
Współpraca między rolnikami
Twoje dziecko będzie uczniem
Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Bad Harzburg w Niemczech
Odpadów segregowanie to najlepsze rozwiązanie
Likwidacja czy wegetacja?
I liga znowu odpłynęła
Pierwsze medale zawodników UKS "Sokół" Żmigród w roku 2005
Pingpongiści przed rundą rewanżową
Liga halowa przed półmetkiem
Kronika policyjna - styczeń
 

Trzynasta orkiestra serc

 
Tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia całą Polskę ogarnęła największa akcja charytatywna w naszym kraju. Także w Żmigrodzie sztab WOŚP przygotował liczne atrakcje dla wszystkich darczyńców.

W Żmigrodzie tradycyjnie już miało miejsce szereg imprez. Rozpoczęły się one od zmagań strongmenów w sali gimnastycznej szkoły podstawowej. Siłowali się m.in. komendant policji oraz wiceburmistrz miasta. Można było obejrzeć pokaz ratownictwa drogowego oraz przejechać się sportową wersja fiata cinquecento.
Prócz tego atrakcje serwowała kawiarenka internetowa oraz klub sportowy Piast - turniej piłki nożnej halowej. W domu kultury wystąpiły miejscowe zespoły Rippert, Sanhedryn oraz Profanacja. Gwiazda wieczoru był zwycięzca drugiej edycji Idola Krzysztof Zalewski. Ponadto zagrały dwie formacje rockowe None oraz Ocean.
Tradycyjnie już najliczniejszą rzeszę żmigrodzian zgromadziło światełko do nieba. Już po raz kolejny wzbogacone w swej formie poprzez etiudę przygotowana przez grupę teatralną Nagi z Gimnazjum im. Macieja Rataja.
Jak zawsze wielu emocji dostarczyła aukcja gadżetów orkiestrowych i przekazanych przez sponsorów.
Przez cały dzień kwestowano na ulicach miasta i niektórych okolicznych wsiach- Borkach, Kliszkowicach, Borzęcinie, Korzeńsku, Bychowie, Powidzku, Barkowie, Radziądzu, Strupinie oraz Skokowej.
W rezultacie zebrano 14 027 złotych i pobito ubiegłoroczny rekord.
Aby Orkiestra zagrała tak sprawnie, niezbędną jest pomoc wielu osób. W Żmigrodzie organizatorami tego przedsięwzięcia od wielu lat jest ZPK oraz Hufiec ZHP. W tym roku w pracach udzielało się 75 wolontariuszy.
A oto jak tegoroczny Finał ocenia Łukasz Żukowski, szef sztabu WOŚP w Żmigrodzie: -Z roku na rok przygotowujemy tę imprezę coraz lepiej. Pozyskujemy coraz liczniejszą grupę sponsorów. Także jako wolontariusze pracują nie tylko harcerze. Cieszymy się także z tego, że przy odpowiedniej motywacji można dokonać niemożliwego. I pomimo że opuściło nas wiele osób, nadal sprawnie robimy swoje. Chciałbym podziękować za to mojemu sztabowi. W tym roku tworzyli go: Ola Andrysiak, Paweł Błaszkowski, Monika Chrobak, Paweł Fukiet, Rafał Śniegocki, Artur Wojtaszek, Przemek Jańczak. Zrealizowaliśmy wszystko, co założyliśmy, a nawet była niespodziewana atrakcja. Udało nam się przekonać przejeżdżających przez miasto harleyowców do specjalnej rundki po naszym rynku. Zobaczyli go ci, którzy byli tam około godziny 13. A co mi przeszkadza lub utrudnia przygotowanie Finału Orkiestry? Myślę, że przekonanie niektórych, że całą akcję przygotowuje się 2- 3 tygodnie. A przecież każdy, kto ma trochę wyobraźni, powinien wiedzieć, że zapraszanie zespołów, planowanie imprezy traw kilka miesięcy. Stąd np. pieniądze od sponsorów zbieramy już dużo wcześniej, bo są one po prostu już wcześniej potrzebne. I jeszcze taka uwaga, niektórzy sponsorzy wolą wspierać Orkiestrę bezpośrednio przez datki do Warszawy. Myślę, że wtedy my żmigrodzianie tracimy możliwość stworzenia jeszcze ciekawszego spektaklu. Na koniec chciałbym podziękować wszystkim sponsorom, darczyńcom i osobom zaangażowanym w przygotowanie XIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Orkiestra zagrała. Było ją słychać już kilka dni wcześniej, kiedy na mieście pojawiło się mnóstwo plakatów z programem, a także z głośników samochodu jeżdżącego po ulicach naszego miasta. Głos płynący z tuby zapewne dotarł także do tych, którzy nie chcieli usłyszeć grania WOŚP w naszym mieście.

eco

    prześlij      drukuj      komentuj   
 
 
  Copyright by Wiadomości Żmigrodzkie