o piśmie    redakcja    numer    archiwum    kalendarium    galeria    wyszukiwarka    ogłoszenia    kontakt    reklama   
 2004  2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017 

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 
 
spis treści   nr 01 / 160   styczeń 2005
Trzynasta orkiestra serc
W atmosferze życzeń, w cieniu oskarżeń
Lepsza jakość w urzędzie
W skrócie
Próba generalna przed maturą
Pierwsi stypendyści wybrani
Dla babci i dziadka
Policjant Smok
Najpiękniejsze witryny
Wywiad z Krzysztofem Zalewskim, wokalistą zespołu Zalef
Granty dla Gimnazjum im. Maciej Rataja
Szczerze z Wiktorem Jasińskim
Przyłącz się do akcji
Ile za obiekty sportowe
Współpraca między rolnikami
Twoje dziecko będzie uczniem
Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Bad Harzburg w Niemczech
Odpadów segregowanie to najlepsze rozwiązanie
Likwidacja czy wegetacja?
I liga znowu odpłynęła
Pierwsze medale zawodników UKS "Sokół" Żmigród w roku 2005
Pingpongiści przed rundą rewanżową
Liga halowa przed półmetkiem
Kronika policyjna - styczeń
 

Pierwsi stypendyści wybrani

 
7 stycznia pierwsze stypendia przyznawane przez burmistrza Żmigrodu odebrało 9 stypendystów ze szkół żmigrodzkich. Komisja spośród 29 złożonych wniosków wytypowała 11 uczniów. Gratulacji w tym uroczystym dniu nie odebrały Weronika Haniszewska ze szkoły w Radziądzu oraz Dominika Mendys z Powidzka.
Nieprzypadkowe gratukacje
Przybyłym prymusom gratulacje składali burmistrz Zdzisław Średniawski oraz członkowie komisji stypendialnej w skład której weszli: Bożena Żołnierowicz, Danuta Zalewska, Małgorzta Mularczyk, Jan Czyżowicz, Maciej Dybała.
Przewodniczący komisji, Jan Czyżowicz, oprócz wyrazów uznania po adresem stypendystów, którzy angażując się w naukę, zainwestowali w swoja przyszłość, przypomniał prawdę o tym, że można przez przypadek wygrać w Totolotka, ale to nie przypadek sprawia, że zdobywa się wysoką średnią, czy zostaje mistrzynią Polski.
Pierwsi stypendyści
Stypendia sportowe otrzymali: Mateusz Fedyna ze Szkoły Podstawowej w Żmigrodzie (24,5 pkt); z Gimnazjum im. M. Rataja: Weronika Kłos (21 pkt.), Maciej Brumirski (20 pkt.), Dominik Piotrowski (16 pkt.), Jakub Różański (16 pkt.), Dawid Składnik (16 pkt.), Katarzyna Sawicka (15 pkt.).
Stypendia nauka zostały przyzbnane: Pauli Nowik z Gimnazjum im. M. Rataja (18,5 pkt), Weronice Haniszewskiej ze Szkoły Podstawowej w Radziądzu (16,5 pkt.), Joannie Molendzie ze Szkoły Podstawowej w Żmigrodzie (16,5 pkt.), Dominice Mendys ze Szkoły Podstawowej w Powidzku.
Uczniowie do końca roku szkolnego będą otrzymywali co miesiąc stypendium w wysokości 150 zł.
Szkoda tylko, że nie wszystkie gminne szkoły wytypowały swoich prymusów. Do urzędu spłynęły wnioski z tylko z czterech szkół: trzech podstawówek z Powidzka, Radziądza i Żmigrodu oraz Gimnazjum im. M. Rataja.Podpis: Pierwsi stypendyści z komisją stypendialną, burmistrzem i dyrektorami szkół
Szczegółowe kryteria przyznawania stypendiów określa regulamin. Uczniowie, którzy ubiegają się o stypendium mogą otrzymać punkty za średnia ocen na świadectwie, za udział w olimpiadach i konkursach, za zachowanie oraz za aktywność społeczną.
Przy stypendiach naukowych za średnią ocen na świadectwie w wysokości 6,0 komisja przyznaje 10 punktów. Za średnią 5,9 o pół punktu mniej, czyli 9,5 pkt. Za kolejne zmniejszające się o jedną dziesiętną średnie, można było otrzymać o kolejne pół punktu mniej. Za średnią 5,0 - komisja przyznawała 4,5 pkt., za 4,9 - 4 pkt. i za 4,76 - wyjątkowo 3,75 pkt.
Przy stypendium sportowym maksymalną (10) liczbę punktów można było otrzymać już za średnią 5,5. Za każdą kolejną, mniejszą o jedną dziesiętną o pół punktu mniej. Były także oceniane (zgodnie z powyższą regułą) średnie poniżej 4,0, aż do średniej 3,7, za którą komisja wpisywała 1 punkt i 3,6, za którą można było otrzymać 0,5 pkt.
Kolejne punkty (maksymalnie 10) komisja przyznawała za udział w konkursach i olimpiadach. Jeśli uczeń, który starał się o stypendium naukowe, brał udział w konkursie na szczeblu krajowym i zajął I miejsce otrzymywał 10 pkt., za II - 8 pkt., za III - 6 pkt., za IV - 4 pkt. I miejsce w konkursie na szczeblu wojewódzkim to 5 pkt., II - 4 pkt., III - 3 pkt., IV - 2 pkt., V - 1 pkt. W przypadku konkursów powiatowych były punktowe tylko dwa pierwsze miejsca - I - 2 pkt., II - 1 pkt.
Podobnie były punktowane osiągnięcia sportowe na szczeblach: krajowym, wojewódzkim i powiatowym. Uczniowie mogli także otrzymać punkty za udział w kadrze zespołu ogólnopolskiego - 8 pkt., i wojewódzkiego - 4 pkt. Punkty nie były sumowane za udział w tym samym konkursie lub olimpiadzie.
Uczniowie mogli także uzyskac punkty za ocene z zachowanie: zachowanie wzorowe to 5 pkt., bardzo sdobre - 4 pkt., dobre - 3 pkt.
Za aktywność społeczną na forum szkoły komisja przyznawała 2 pkt., na forum klasy - 1 pkt.

jota

    prześlij      drukuj      komentuj   
 
 
  Copyright by Wiadomości Żmigrodzkie