o piśmie    redakcja    numer    archiwum    kalendarium    galeria    wyszukiwarka    ogłoszenia    kontakt    reklama   
 2004  2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017  2018 

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 
 
spis treści   nr 01 / 172   styczeń 2006
Certyfikat ISO na zakończenie roku
Konkurs na realizację zadań publicznych
XIV Orkiestra za nami
Polscy olimpijczycy w żmigrodzie!!!
"Gwiazdkowa witryna 2005"
Rozkład godzin pracy aptek miasta Żmigród w 2006 roku.
Dzień Babci i Dziadka
Uwaga!- Telefoniczni oszuści
Żmigrodzkie Sylwestry
Kultura w remoncie
Nowy samochód dla żmigrodzkiej policji
Szczerze z Robertem Grabkowskim
Sonda Jak ocenia Pan/i pracę i skuteczność policji?
Ludzie listy piszą
Ferie zimowe 2006
Halowy turniej piłki nożnej
Przedszkolaki dokarmiają zwierzęta w lesie
Studniówka tuż tuż !!!
Co? Gdzie? Kiedy?
Szanowni Państwo, Przyjaciele Gimnazjum - Wspomagając szkołę zapłacicie mniejszy podatek
Nowi nauczyciele
Z życia Towarzystwa Miłośników Ziemi Żmigrodzkiej
Zgromadzenie Towarzystwa Miłośników Ziemi Żmigrodzkiej
Ze starych albumów
Zimowe ferie
Co slychać w Bargteheide
Kosmetyczka dobra na wszystko
"Decyzje środowiskowe"- zmorą wszystkich przedsiębiorców
Odpadów segregowanie to najlepsze rozwiązanie
Koniec pobłażania
V Powiatowy konkurs historyczny o "Starożytnej Grecji"
Sukces Moniki
Edukacja z internetem
Międzynarodowe sukcesy
Ferie zdrowo i sportowo
Podaruj uśmiech - 1% podatku
"Piast" ograł wszystkich
Turniej szachowy dla dzieci
Liga Tenisa stołowego
Halówka LZS
Liga międzyzakładowa po III kolejce
Turniej tenisa stołowego
ŻYCZENIA
Kronika policyjna
Z życia parafii
Informacje Koła Przyjaciół Gimnazjum im. Macieja Rataja
ZAOBSERWOWANO
PODZIĘKOWANIA
POGRZEBOWE
 

Polscy olimpijczycy w żmigrodzie!!!

Jedną z wielu atrakcji jakie przygotowali organizatorzy obchodów XIV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy była wizyta w naszym mieście sław polskiego sportu. Swoją obecnością zaszczycili nas Rafał Kubacki, Wojciech Bartnik, Włodzimierz Chlebosz oraz Marek Gorzelniak.
Dnia 8 stycznia b.r. o godzinie 15.00 hala sportowa w Gimnazjum im. Macieja Rataja całkowicie się zapełniła. Powód? Na parkiet wyszli znani z aren sportowych polscy olimpijczycy, którzy rozegrali mecz piłki nożnej. RAFAŁ KUBACKI - judo - 3 krotny Mistrz Świata, 4 krotny Mistrz Europy, Olimpijczyk z Barcelony(1992r), Atlanty(1996r) oraz Sydney(2000r); WOJCIECH BARTNIK - boks - brązowy medalista z Barcelony(1992r), obecnie bokser zawodowy; MAREK GORZELNIAK - podnoszenie ciężarów - Olimpijczyk z Barcelony(1992r) oraz Atlanty(1996r), 13 krotny Mistrz Polski!! WŁODZIMIERZ CHLEBOSZ - podnoszenie ciężarów - olimpijczyk z Barcelony(1992r), aktualny rekordzista Polski (200kg) w podrzucie do 73kg, prezes Dolnośląskiego Związku Podnoszenia Ciężarów. Skład Dream Teamu uzupełnili Piotr Nowosielski, 19-nasto latek, nadzieja dolnośląskiej piłki nożnej oraz żmigrodzianin, Bogdan Sawicki, były piłkarz Piasta Żmigród, aktualnie trener naszych juniorów.
Zaszczyt rywalizowania z gwiazdami polskiego sportu otrzymały drużyny firmy Marek oraz Ruchu 11-ego Listopada. Obie te ekipy spotkały się w finale turnieju, który został rozegrany przed meczem gwiazd. Zwycięsko z tej potyczki wyszli piłkarze Marka, zwyciężając 4:1 i to oni jako pierwsi ruszyli do boju z Olimpijczykami. Od samego początku na boisku panowała przyjazna atmosfera. Jednak z każdą minutą obie drużyny zwiększały swoje zaangażowanie w grze, chcąc przechylić zwycięstwo na swoja korzyść. Pierwsza polowa zakończyła się jednak remisem 2:2. W kadrze olimpijczyków na wyróżnienie zasłużyli strzelcy bramek, Wojciech Bartnik oraz Piotr Nowosielski.
W drugiej części spotkania do gry wskoczyli zawodnicy Ruchu 11-ego Listopada. Jednak po Olimpijczykach nie było widać żadnego zmęczenia (jak na zawodowych sportowców przystało) i dzielnie stawili czoła przeciwnikom. Z wielu stworzonych sytuacji podbramkowych, jedni i drudzy zdołali wykorzystać po dwie. Skutecznością w drużynie gwiazd ponownie popisali się Bartnik i Nowosielski. I podobnie jak w pierwszej połowie, druga odsłona zakończyła się...w przyjaznej atmosferze 2:2.
Tak więc mecz zakończył się wynikiem 4:4 , a co najważniejsze w miłej i przyjaznej atmosferze. Dobry humor dopisywał wszystkim zawodnikom, którzy czuli zadowolenie i satysfakcję z faktu, że mogli wziąć udział w XIV Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a tym samym pomóc dzieciom poszkodowanym w wypadkach. Na koniec dla każdej z drużyn organizatorzy wręczyli pamiątkowe puchary, a całą imprezę podsumował w swojej wypowiedzi Rafał Kubacki - Dziękuję obu drużyną za to, że mieliśmy okazje wspólnie spotkać się i rozegrać mecz. Nie wynik dzisiaj był sprawą priorytetową. Najważniejsze jest wspólne działanie dla dobra innych. W tym roku to my wszyscy razem ze zgromadzonymi tutaj kibicami pomagamy dzieciom poszkodowany w wypadkach.

Grzegorz Paryna

    prześlij      drukuj      komentuj   
 
 
  Copyright by Wiadomości Żmigrodzkie