o piśmie    redakcja    numer    archiwum    kalendarium    galeria    wyszukiwarka    ogłoszenia    kontakt    reklama   
 2004  2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017  2018 

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 
 
spis treści   nr 01 / 172   styczeń 2006
Certyfikat ISO na zakończenie roku
Konkurs na realizację zadań publicznych
XIV Orkiestra za nami
Polscy olimpijczycy w żmigrodzie!!!
"Gwiazdkowa witryna 2005"
Rozkład godzin pracy aptek miasta Żmigród w 2006 roku.
Dzień Babci i Dziadka
Uwaga!- Telefoniczni oszuści
Żmigrodzkie Sylwestry
Kultura w remoncie
Nowy samochód dla żmigrodzkiej policji
Szczerze z Robertem Grabkowskim
Sonda Jak ocenia Pan/i pracę i skuteczność policji?
Ludzie listy piszą
Ferie zimowe 2006
Halowy turniej piłki nożnej
Przedszkolaki dokarmiają zwierzęta w lesie
Studniówka tuż tuż !!!
Co? Gdzie? Kiedy?
Szanowni Państwo, Przyjaciele Gimnazjum - Wspomagając szkołę zapłacicie mniejszy podatek
Nowi nauczyciele
Z życia Towarzystwa Miłośników Ziemi Żmigrodzkiej
Zgromadzenie Towarzystwa Miłośników Ziemi Żmigrodzkiej
Ze starych albumów
Zimowe ferie
Co slychać w Bargteheide
Kosmetyczka dobra na wszystko
"Decyzje środowiskowe"- zmorą wszystkich przedsiębiorców
Odpadów segregowanie to najlepsze rozwiązanie
Koniec pobłażania
V Powiatowy konkurs historyczny o "Starożytnej Grecji"
Sukces Moniki
Edukacja z internetem
Międzynarodowe sukcesy
Ferie zdrowo i sportowo
Podaruj uśmiech - 1% podatku
"Piast" ograł wszystkich
Turniej szachowy dla dzieci
Liga Tenisa stołowego
Halówka LZS
Liga międzyzakładowa po III kolejce
Turniej tenisa stołowego
ŻYCZENIA
Kronika policyjna
Z życia parafii
Informacje Koła Przyjaciół Gimnazjum im. Macieja Rataja
ZAOBSERWOWANO
PODZIĘKOWANIA
POGRZEBOWE
 

"Piast" ograł wszystkich

 
Nominowany na zwycięzcę III Turnieju Piłki Nożnej Halowej o Puchar Burmistrza Gminy Żmigród drugoligowy zespół Śląska Wrocław, zajął dopiero trzecie miejsce w turnieju! Impreza zorganizowana przez działaczy MKS „Piast” Żmigród odbyła się w niedzielę 15 stycznia br. w Hali Sportowej przy Gimnazjum im. M. Rataja w Żmigrodzie. W turnieju oprócz gospodarzy wystąpić miały zespoły: II ligowego Śląska Wrocław oraz IV ligowe Polonii Trzebnica, Sparty Miejska Górka, KP Brzeg Dolny i MKS Oława. Niestety, z nieznanych przyczyn drużyna Oławy nie stawiła się do gry. Gospodarz turnieju zmuszony był więc wystawić do gry także drugi zespół, który za wyjątkiem bramkarza składał się z juniorów.
Licznie zgromadzona na widowni publiczność, zapewne nie zawiodła się oglądając w każdym pojedynku wiele ciekawych akcji oraz doskonały komentarz spikera zawodów Jana Fedyny.
Turniej zainaugurowali młodzi piłkarze Piasta z KP Brzeg Dolny. Po bardzo dobrej grze nasi zawodnicy prowadzili przez dłuższy okres gry 2:0. Szczęście jednak uśmiechnęło się do gości, którzy doprowadzili do remisu, by w ostatniej minucie strzelić gola i wygrać mecz 3:2.Szkoda, gdyż młodzi piłkarze Piasta toczyli równorzędną walkę z KP Brzeg Dolny.
Drugi pojedynek rozpoczął się „zgodnie z planem”, gdyż po akcjach Wielgusa i Wana Śląsk prowadził z Polonią Trzebnica już 2:0. Kiedy jednak Koselski strzelił dwie a Tass i Łaba po jednej bramce dla Polonii, pojawiły się przypuszczenia, że Śląsk występujący w nie najsilniejszym składzie może być do ogrania. Dodać należy, że w składzie Śląska wystąpił Żmigrodzianin Robert Kaźmierczak, który pozyskany został z Gawina Królewska Wola i od niedawna jest zawodnikiem Śląska Wrocław. Wcześniej swoją karierę rozpoczął w Piaście Żmigród.
Trzeci pojedynek toczył się pod dyktando pierwszej drużyny Piasta, wygranym 3:1 z zespołem Sparta Miejska Górka. Po tym pojedynku nastąpiło uroczyste otwarcie z udziałem Burmistrza Zdzisława Średniawskiego i jego zastępcy Roberta Lewandowskiego.
W turnieju rozegrano 15 meczy systemem „każdy z każdym” 1x16 minut. Trzy spotkania zakończyły się remisem i to za przyczyną naszego pierwszego zespołu oraz zespołu Polonii Trzebnica. Były to jednak szczęśliwe remisy: 2:2 ze Śląskiem i 4:4 z Polonią. W turnieju tylko dwa zespoły nie poniosły porażki: Piast I i Polonia. O turniejowym zwycięstwie zadecydować więc musiał bezpośredni pojedynek pomiędzy tymi zespołami, który rozegrany został w przedostatniej 14 rundzie. Remis w tym spotkaniu, przy lepszej różnicy bramkowej dał żmigrodzkiej drużynie awans na pierwsze miejsce i zwycięstwo w całym turnieju. Ten pojedynek dostarczył najwięcej emocji w całej imprezie. Piłkarze Polonii prowadząc 3:0 a potem 4:2 z Piastem I, na kilka minut przed końcem nie uchronili się od utraty bramki strzelonej przez Konrada Tabaka. Takiego scenariusza końcowych sekund pojedynku nikt by nie napisał. Po rzucie rożnym egzekwowanym przez żmigrodzki zespół Krystian Kaniewski dosłownie w ostatnich trzech sekundach strzela głową bramkę w samo okienko. Upragniony remis, euforia na trybunach, radość wśród piłkarzy i działaczy. Oto miejsca zajęte przez drużyny w turnieju:
1. Piast Żmigród 11 pkt.
2. Polonia Trzebnica 11
3. Śląsk Wrocław 10
4. Sparta Miejska Górka 7
5. KP Brzeg Dolny 3
6. Piast II Żmigród 0
W punktacji na najlepszego strzelca zwyciężył Piotr Zieliński (8 bramek - Piast I) przed Frankiem Egharevda (7 - Śląsk) i Pawłem Kapinosem (6 - Polonia). Najlepszym bramkarzem uznano Pawła Trojana ze Śląska Wrocław a najlepszym piłkarzem został Krystian Kaniewski z Piasta Żmigród. Wszystkie drużyny otrzymały puchary i dyplomy a króla strzelców i najlepszego bramkarza uhonorowano statuetkami. Wręczono także statuetkę Robertowi Kaźmierczakowi za reprezentowanie barw Piasta na początku swojej kariery.
Zwycięski zespół MKS „Piast” Żmigród pod opieką trenera Stanisława Jachyry wystąpił w składzie: Piotr Bilakiewicz, Tomasz Pietrzak, Krystian Kaniewski, Tomasz Gałecki, Mariusz Bączek, Tomasz Pacierz, Piotr Zieliński, Konrad Tabak, Piotr Bednarski, Maciej Pedryc, Adrian Hliwa.
Druga drużyna „Piast” II Żmigród nie odniosła zwycięstwa, jednakże ich gra i minimalne porażki ze starszymi kolegami II, IV i V ligi, budzą nasze uznanie i nadzieje na stworzenie w przyszłości solidnego zespołu. Jedno z zagrań tej drużyny zakończone strzałem i zdobyciem bramki przez Grzegorza Sawickiego, uznane zostało za najlepszą akcję całego turnieju! Piast II pod kierownictwem trenera Bogdana Sawickiego wystąpił w składzie: Mateusz Nowak, Tomasz Mańka, Mariusz Kłos, Krzysztof Zagórski, Tomasz Wacyra, Kamil Rodak, Piotr Kaczałko, Sebastian Zagórski, Grzegorz Sawicki, Sebastian Lewek.
Oto wyniki uzyskane przez drużyny w turnieju:
Piast III Żmigród - KP Brzeg D. 2:3, Polonia Trzebnica - Śląsk Wrocław 4:2, Sparta Miejska Górka - Piast I Żmigród 1:3; Piast II - Polonia 2:5, Śląsk - Sparta 6:1, KP - Piast I 1:5; Polonia - Sparta 5:5, KP - Śląsk 2:4, Piast II - Piast I 2:5; Polonia - KP 2:1, Sparta - Piast II 4:2, Piast I - Śląsk 2:2; Sparta - KP 7:1, Piast I - Polonia 4:4, Śląsk - Piast III, 3:2.
Następny IV turniej rozegrany zostanie za rok.

Stan

    prześlij      drukuj      komentuj   
 
 
  Copyright by Wiadomości Żmigrodzkie