o piśmie    redakcja    numer    archiwum    kalendarium    galeria    wyszukiwarka    ogłoszenia    kontakt    reklama   
 2004  2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017  2018 

01 02 03 04 05 06 07 09 10 11 12 
 
spis treści   nr 01 / 184   styczeń 2007
15 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy za nami
WOŚP - Lista Darczyńców
Wywiad z szefem żmigrodzkiego sztabu WOŚP
Dzień Babci i Dzień Dziadka
Kto tu rządzi?
Informacje
Informacja o konkursach
Diamentowe gody państwa Cisłów
W skrócie
Otwarta szkoła w Barkowie
Czekamy na decyzję
Program ferii zimowych
Jak to z wichurą było...
Zebranie wyborcze
Informacje z PKP
Dzień Babci i Dziadka na ludowo
Koło Przyjaciół Gimnazjum im. Macieja Rataja w Żmigrodzie Wrocławskiego Stowarzyszenia Czynu Pomocy Szkole
Nowa inicjatywa w Gimnazjum im. Macieja Rataja
Kącik poetycki
Bez śniegu, ale świątecznie
Studniówka tuż....tuż...
Ministudniówka 2007
Zapraszamy na turniej
Eurodesk w GCI
Czas na kary
Efektywny pomysł na edukację ekologiczną
Nielegalne wysypisko w Powidzku
Czekamy na decyzję mieszkańców Żmigrodu
Wybory do Izb Rolniczych
Co tam słychać w Bargteheide?
Rozkład godzin pracy aptek miasta Żmigród w 2007 roku.
Liga Piłki Nożnej Halowej Zakładów Pracy i Organizacji
Sport w szkołach
Liga Piłki Nożnej LZS i Klubów ULKS
Współpraca Ratajówki z SDS "Pałacyk"
Sport dzieci i młodzieży
Zmagania siatkarzy trwają
Piłka nożna. Wielka Orkiestra w żmigrodzkiej hali sportowej
Piłka nożna. 60. rocznica założenia w Żmigrodzie klubu sportowego
Piłka nożna. Plebiscyt z okazji 60-lecia Miejskiego Klubu Sportowego "Piast" Żmigród
Ogłoszenie przetargu
Policyjne aktualności
Kronika policyjna
Z życia parafii
Informacje
Życzenia
Skutki wichury
Kwiaty dla Babci i Dziadka
Święto Babci i Dziadka
Życzenia
 

Wywiad z szefem żmigrodzkiego sztabu WOŚP

Cała prawda o Orkiestrze

Łukasz Żukowski od sześciu lat jest szefem żmigrodzkiego sztabu WOŚP. Żmigrodzianin od urodzenia, zapalony harcerz, najpełniej realizuje się jako organizator Orkiestry. Na co dzień zajmuje się pracą w DPS w Rościsławicach a po pracy czas zajmuje mu muzyka, ASG oraz harcerstwo. W wywiadzie opowiada o tym, jak wygląda przygotowanie Orkiestry od kuchni, o jej sukcesach i porażkach.

WŻ: - Znasz osobiście Jerzego Owsiaka?

LŻ: Tak, Znam osobiście Jurka , ale nie mam z nim zażyłych kontaktów towarzyskich ;-), jest bardo przyjemny w kontakcie osobistym

WŻ: - Jak Twoim zdaniem wypadła tegoroczna Orkiestra?

ŁŻ: - Szkoda, że nasze plany pokrzyżowała pogoda. Zrealizowaliśmy wszystkie punkty imprezy, jednak gdyby było cieplej i wiał mniejszy wiatr, to w naszych imprezach uczestniczyłoby więcej mieszkańców miasta i okolic.

WŻ: - Ile czasu trwają przygotowania do tego jednego dnia? Kiedy zaczyna pracować sztab?

ŁŻ: - Sztab to wraz ze mną osiem osób- moja zastępczyni Ola Andrysiak, a także Paweł Fukiet, Artur Wojtaszek, Andrzej Kaliński, Monika Chrobak, Przemek Jańczak, Angelika Marek. W tym roku zaczęliśmy przygotowania wyjątkowo późno, bo pod koniec października. Później musieliśmy przez to zintensyfikować działania, czyli jako sztab spotykać się kilka razy w tygodniu. Jak zawsze z planów i zamierzeń niektóre nie zostały zrealizowane, najczęściej nie z naszej winy. Na przykład w sferze planów pozostały skoki na bungie i koncert zespołu „Maleo Reage Rockers”.

WŻ: - Kto pomaga sztabowi WOŚP?

ŁŻ: - Przede wszystkim Urząd Miejski w Żmigrodzie jako główny i strategiczny sponsor, ale także liczne żmigrodzkie firmy i instytucje, które chcą włączyć się w organizację imprez. Jako przykład podam firmę pana Bogdana Kowalczyka „Bodex”, która przygotowała pokaz car audio, czyli profesjonalnego nagłośnienia do aut.

WŻ: - Co nowego i ciekawego udało wprowadzić się do finałowych działań WOŚP w tym roku?

ŁŻ: -Na pewno sukcesem jest alejka WOŚP, która będzie rozrastać się z każdym rokiem. Aby znaleźć się w alejce „zasłużonych”, wcale nie trzeba mieć wielu zer na koncie. Bardziej bierzemy pod uwagę pomoc, na jaką możemy liczyć ze strony danego sponsora. Doskonałym przykładem może być firma „Lech-Met” i państwo Rejman, którzy pomagają nam od samego początku i zawsze- o każdej porze dnia i nocy- możemy liczyć na ich pomoc. Dlatego zdecydowaliśmy się wybrać ich i uhonorować pamiątkowymi płytami. Trudno nam było wybrać spośród licznych sponsorów pięciu, którzy zasłużyli się najbardziej. Założyliśmy, że w alejce corocznie przybywać będzie 5-6 nowych nazwisk.

WŻ: - W ilu miejscach kwestowali wolontariusze?

ŁŻ: - Osiemdziesięciu wolontariuszy zbierało pieniądze w Żmigrodzie oraz Korzeńsku, Powidzku, Radziadzu, Barkowie, Bychowie, Kliszkowicach, Borkach , a poza gminą w Strupinie i Skokowej.

WŻ: - Pieniądze w Orkiestrze...

ŁZ: - W tym roku zebraliśmy 15 007 złotych, to nieco mniej niż przed rokiem. Przyczyniła się do tego pogoda, mocno wiało i było dość zimno. I nie mieliśmy żadnej imprezy biletowanej, tylko plenerowe. Jednak nie chcemy, by zbiórka pieniędzy przerodziła się w wyścig o kasę. Liczy się dla nas każdy grosz i jesteśmy ludziom wdzięczni za każdą ofiarowaną złotówkę.

WŻ: - Tegoroczne porażki i sukcesy...

ŁŻ:- Trochę nam przykro, że z niektórymi potencjalnymi sponsorami nie możemy się dogadać. I tak na przykład nasz Bank Spółdzielczy, pomimo naszych corocznych próśb nie wspiera żmigrodzkiej Orkiestry, a ponoć pieniądze przesyła bezpośrednio do Warszawy. A przecież Orkiestra, jak sama nazwa wskazuje, nie ma polegać na indywidualizmie, bo by nie zagrała.
Inna porażka to wiatr, o którym już wspominałem, pomieszał nam szyki, m.in. zerwał baner WOSP ze sceny głównej, a i wypłaszał ludzi.
Niewątpliwą atrakcją były pokazy tańców irlandzkich zespołu „Tuatha”. Warto dodać, że jedna z tancerek to żmigrodzianka Magda Brumirska. Ciekawostką był pokaz zdzierania opon na asfalcie, przygotowany przez żmigrodzkich kierowców amatorów. Udało nam się zaprosić mieszkańca Wołowa, posiadającego najszybszą w Polsce syrenkę 105 o mocy silnika 150 koni mechanicznych, która była gwiazda jednego z programów TVN Turbo. Można było tez pojeździć sportowym subaru.

WŻ: - Ile lat jeszcze będziesz organizował WOŚP w naszym mieście?

ŁŻ: - Do końca świata i jeden dzień dłużej! To dobry początek kampanii, której uwieńczeniem będzie urząd burmistrza ( tu śmiech)... Rozmawiała

eco

    prześlij      drukuj      komentuj   
 
 
  Copyright by Wiadomości Żmigrodzkie