o piśmie    redakcja    numer    archiwum    kalendarium    galeria    wyszukiwarka    ogłoszenia    kontakt    reklama   
 2004  2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017  2018 

01 02 03 04 05 06 07 09 10 11 12 
 
spis treści   nr 01 / 184   styczeń 2007
15 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy za nami
WOŚP - Lista Darczyńców
Wywiad z szefem żmigrodzkiego sztabu WOŚP
Dzień Babci i Dzień Dziadka
Kto tu rządzi?
Informacje
Informacja o konkursach
Diamentowe gody państwa Cisłów
W skrócie
Otwarta szkoła w Barkowie
Czekamy na decyzję
Program ferii zimowych
Jak to z wichurą było...
Zebranie wyborcze
Informacje z PKP
Dzień Babci i Dziadka na ludowo
Koło Przyjaciół Gimnazjum im. Macieja Rataja w Żmigrodzie Wrocławskiego Stowarzyszenia Czynu Pomocy Szkole
Nowa inicjatywa w Gimnazjum im. Macieja Rataja
Kącik poetycki
Bez śniegu, ale świątecznie
Studniówka tuż....tuż...
Ministudniówka 2007
Zapraszamy na turniej
Eurodesk w GCI
Czas na kary
Efektywny pomysł na edukację ekologiczną
Nielegalne wysypisko w Powidzku
Czekamy na decyzję mieszkańców Żmigrodu
Wybory do Izb Rolniczych
Co tam słychać w Bargteheide?
Rozkład godzin pracy aptek miasta Żmigród w 2007 roku.
Liga Piłki Nożnej Halowej Zakładów Pracy i Organizacji
Sport w szkołach
Liga Piłki Nożnej LZS i Klubów ULKS
Współpraca Ratajówki z SDS "Pałacyk"
Sport dzieci i młodzieży
Zmagania siatkarzy trwają
Piłka nożna. Wielka Orkiestra w żmigrodzkiej hali sportowej
Piłka nożna. 60. rocznica założenia w Żmigrodzie klubu sportowego
Piłka nożna. Plebiscyt z okazji 60-lecia Miejskiego Klubu Sportowego "Piast" Żmigród
Ogłoszenie przetargu
Policyjne aktualności
Kronika policyjna
Z życia parafii
Informacje
Życzenia
Skutki wichury
Kwiaty dla Babci i Dziadka
Święto Babci i Dziadka
Życzenia
 

Dzień Babci i Dzień Dziadka

Oni pokazali mi to, co ważne...

Babcia i dziadek- osoby po mamie i tacie najbliższe. Za co należy ich cenić i kochać, mówią nastolatkowie- gimnazjaliści.

Klaudia Habińska: - Mój dziadek Marian jest moim wzorem do naśladowania. Jest bardzo inteligentny. Jego jedynym ( z własnego wyboru) środkiem lokomocji jest rower. Dojeżdża nim do pracy, do sklepu i do nas wnucząt, aby na każdym kroku obdarowywać nas słodkimi niespodziankami. Nie ma dla niego rzeczy niemożliwych, są tylko - jak mówi- sprawy bez sensu i niegodne naśladowania.

Emilia Rydel: - Moja babcia Zofia jest dla mnie ważną osobą. Stara się zrozumieć nowinki techniczne i lubi na nie patrzeć, lecz niekoniecznie z nich korzystać. Uważa, że są niepotrzebne, ale gdy wspomina dziadka, mówi, że gdyby widział, ile teraz jeździ samochodów, to by chyba zawału dostał. Lubię ją za to, że nie narzeka na komputery i komórki a nawet uważa, że są one w dzisiejszym świecie bardzo potrzebne.

Tomek Kasperowicz: - Mój nieżyjący już dziadek Czesław jest po dziś dzień moim największym autorytetem. Właściwie to on mnie wychował. Przekazał mi najważniejsze wartości życiowe i zaszczepił wieczny uśmiech oraz spojrzenie na świat w krzywym zwierciadle. Miał wielu znajomych, którzy do tej pory pytają się o mnie. Nie przejąłem natomiast jego pasji, jaką były konie. Poszedłem w stronę komputeryzacji. Ale może kiedyś...

Kinga Maciejewska: - Moja babcia Maria jest dla mnie bardzo ważna. Daje mi szanse na odwiedzenie innych krajów, mieszka bowiem w USA. Najbardziej podobają mi się takie jej cechy jak: dążenie do celu, upór, wyluzowanie, patrzenie na świat z różnych punktów widzenia oraz obeznanie ze światem współczesnej elektroniki. Moja babcia jest także normalną, wrażliwą, pomocną kochaną babcią. Zawsze dba o dobro rodziny, w naszych wzlotach i upadkach.

Angelika Pogoda: - Moja babcia Kasia jest dla mnie bardzo ważną osobą w życiu, ponieważ doceniam w niej wyrozumiałość i ciepło. Babcia bardzo ciężko pracuje: sprząta, opiekuje się moją siostrą, gotuje obiad dla pięcioosobowej rodziny. Jest bardzo wytrzymała. Zawsze, kiedy się pokłócę z rodzicami, czeka z otwartymi rękoma, porozmawia ze mną, a następnie z rodzicami i później jest już dobrze. Bardzo ją kocham i nie wiem, co bym bez niej zrobiła.

Emilia Pietraszek: - Moi dziadkowie mają na mnie duży wpływ. Babcia Marysia często mi powtarza, żebym się uczyła, bo dzięki temu daleko zajdę. Dziadkowi Kaziowi zależy na mojej edukacji i na tym, żebym wyrosła na dobrego człowieka. Opowiadają mi o ciężkich czasach z ich młodości. Twierdzą, że teraz młodzież jest z zupełnie innego pokolenia, że kiedyś było inaczej. Mój dziadek jest na emeryturze, babcia też. Niestety, nie mam zbyt wiele czasu, by ich odwiedzać. Cechy, które mi „przekazali”, a które uważam za cenne to m.in. upór, dążenie do samorealizacji, bycie dobrym człowiekiem, przede wszystkim inteligentnym i wolnym ( a nie ma wolności bez odpowiedzialności). Dobrze, że są tacy ludzie, którzy przypominają nam, co się w życiu liczy, bo dzisiejsza młodzież potrafi zatracić się sama w sobie. Zebrała

eco

    prześlij      drukuj      komentuj   
 
 
  Copyright by Wiadomości Żmigrodzkie