o piśmie    redakcja    numer    archiwum    kalendarium    galeria    wyszukiwarka    ogłoszenia    kontakt    reklama   
 2004  2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017  2018 

01 02 03 04 05 06 07 09 10 11 12 
 
spis treści   nr 05 / 188   maj 2007
Wieści spod baszty
Pożar w kamienicy
Majówki za nami
Wywiad z wiceburmistrzem miasta i gminy Robertem Lewandowskim
Jak odzyskać ziemię od Agencji?
Trzecioklasiści odwiedzili Obóz Koncentracyjny Gross-Rosen w Rogoźnicy
Konferencja w Saniach
Przedłużenie umów dzierżawy
Boisko w Niezgodzie na nowo
Jak festyn to w długi weekend
XXIII Rajd Rowerowy "Doliną Baryczy"
Festyn rodzinny w żmigrodzkim przedszkolu
Gimnazjaliści w projekcie "Orange dla Ziemi"
Gminny Konkurs "Czytam i rozumiem"
Na turnus po zdrowie!
Informacja na temat ukąszenia przez żmiję
Młodzież z Bargteheide w Żmigrodzie
Uczniowie z Radziądza na "zielonej szkole"
Freerun w Żmigrodzie
Sukcesy żmigrodzkich sportowców
Święto Ludowe 2007
Żmigrodzka wycieczka do Francji
Nowatorski ośrodek szkoleniowy w Gimnazjum im. Macieja Rataja
87 rocznicy urodzin Jana Pawła II
Sukcesy Gimnazjum im. Macieja Rataja
Decydujące starcie
Wyniki Piast Żmigród
Kolarska czasówka
Na długą majówkę - piłka nożna
Piłka nożna. liga okręgowa seniorów
Piłkarska Kadra Czeka
VII Powiatowy Konkurs Matematyczny "RATAMAGA"
 

Nowatorski ośrodek szkoleniowy w Gimnazjum im. Macieja Rataja

 
 
 
W roku szkolnym 2006/2007 w Gimnazjum im. Macieja Rataja w Żmigrodzie powstał Regionalny Ośrodek Szkolenia E-learningowego- ROSE.
Od 2 marca 2007r. w ROSE Żmigród oraz w dziewięciu innych ośrodkach na terenie całej Polski rozpoczęło się szkolenie: „Zastosowanie technologii informacyjnych w nauczaniu przedmiotowym oraz w pracy metodą projektu edukacyjnego”.
Szkolenie odbywało się na dwóch płaszczyznach: spotkania stacjonarne w pracowniach szkół ROSE oraz przez Internet na platformie SWPS. Wzięło w nich udział ponad 150 nauczycieli z 68 szkół podstawowych.
Regionalne Ośrodki Szkolenia E-learningowego ROSE tworzą nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych, którzy w latach 2005/2006 i 2006/2007 wzięli udział w ogólnopolskim programie Edukacja z Internetem TP organizowanym przez Telekomunikację Polską i Fundację Grupy TP przy współpracy ze SPIK/SWPS. Z inicjatywy tychże nauczycieli powstało ROSE, którego głównym celem jest propagowanie używania TI w nauczaniu przedmiotowym poprzez organizowanie szkoleń w mniejszych szkołach w poszczególnych regionach.
W dniach 16 i 17 grudnia 2006r odbyło się spotkanie organizacyjno- robocze w Warszawie, na którym oprócz spraw związanych z organizacją szkoleń w ośrodkach ROSE, odbyły się także warsztaty z komunikacji, budowania zespołu i andragogiki. W spotkaniu brali udział studenci - stażyści ze SPIK/SWPS, których zadaniem było pomagać prowadzącym szkolenia w poszczególnych ośrodkach, a nad całością czuwała kierownik projektu wspierania szkół podstawowych przez ROSE dr Katarzyna Winkowska-Nowak ze SPIK/SWPS Warszawa.
Koordynatorem ośrodka ROSE w Żmigrodzie jest mgr Bożena Szymanowicz nauczycielka dyplomowana chemii i matematyki oraz prowadzące szkolenie - mgr Joanna Osio - nauczycielka dyplomowana matematyki i informatyki, mgr Jadwiga Syrko - Bolaczek - nauczycielka dyplomowana biologii, student - asystent- Zofia Radzikowska- studentka SPIK/SWPS Warszawa.
2 marca w Chrzanowie, Jaworznie, Niemodlinie, Kowalewie, Poznaniu, Nysie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Żmigrodzie i Żninie miało miejsce pierwsze z trzech zaplanowanych spotkań stacjonarnych z nauczycielami biorącymi udział w szkoleniu. Kolejne szkolenia odbyły się 9 marca 11 maja. W ROSE Żmigród szkoliło się 16 nauczycielek z następujących szkół : SP Boleścin, Żmigród, Powidzko i Prusice.
W ramach szkolenia uczestniczki zostały zapoznane z metodą projektu, a podczas warsztatów poznały podstawy Worda. Oprócz poznania zasad poruszania się na platformie, odbyły się warsztaty z PPT oraz obróbki grafiki.
Od 11 marca trwały prace na platformie e-learningowej. W każdym tygodniu kursantki miały do rozwiązania zadania w dwóch kategoriach: pierwsza związana jest z planowanym projektem, druga to zadania technologiczne, które miały na celu kształcenie umiejętności wykorzystania TI w pracy z młodzieżą.
Na ostatnich zajęciach - 11 maja uczestniczki przedstawiły prezentacje PPT ze zrealizowanych projektów. Prace były bardzo ciekawe. Najlepsze z nich zostaną umieszczone w repozytorium na portalu ROSE.

Informacje zebrała eco

    prześlij      drukuj      komentuj   
 
 
  Copyright by Wiadomości Żmigrodzkie