o piśmie    redakcja    numer    archiwum    kalendarium    galeria    wyszukiwarka    ogłoszenia    kontakt    reklama   
 2004  2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017  2018 

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 
 
spis treści   nr 01 / 195   styczeń 2008
Podziękowania sztabu WOŚP
Relacja z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Spowiedź burmistrza i wojewody
Debata na łamach
Henryk Bagiński
Jarosław Brodala
Jan Czyżowicz
Robert Korytkowski
Robert Grzegorz Lewandowski
Paweł Łukaszewski
Oświadczenie Mirosława Motwickiego
Szansa dla mieszkańców wsi
Szczerze z Arturem Kanickim
Burmistrzem być...
Nowy gospodarz
Kiedy wybory
Bezpłatne szkolenia dla rolników
Goście z Kudowy
Współpraca Mostostalu z Powiatowym Zespołem Szkół im. Jana Pawła II
Poeci docenieni
Do siego Roku 2008r
Coraz bliżej... SESJA!
Niecodzienne znalezisko w baszcie
Kościoły pod ochroną
Boże Narodzenie po europejsku
Jeszcze więcej możliwości dla przedsiębiorców
Remont dachu
Zadania publiczne Gminy ŻMigród realizowane przez organizacje pozarządowe w 2008 r.
Przygotowania Gimnazjalistów do wielkiego balu.
piłka nożna. liga okręgowa seniorów
Zostań dobrodziejem...
Nauczyciele protestują
Ferie 2008
Ferie zimowe 2008r.
Program Zespołu Placówek Kultury w Żmigrodzie adresowany do dzieci i młodzieży z gminy Żmigród.
Regulamin i wykaz konkurencji sportowo- rekreacyjnych Turnieju Sportowego "Ferie’ 2008",
Plan pracy GCI na ferie zimowe
Co tam słychać w Bargteheide?
Nowe grunty dla żmigrodzkiej policji
Tajemnicza wyprawa do TVP we Wrocławiu
Nowoczesny system monitoringu w Gimnazjum im. M. Rataja
Publiczna przestrzeń małego miasta- kobiety
Przedstawienie bożonarodzeniowe w Powiatowym Zespole Szkół im. Jana Pawła II Żmigrodzie
Sport - wielkie emocje sportowe w 2008 roku.
Sportowa Rodzina
Gimnazjum Rataja na podium
Czwarta kolejka siatkówki
Żmigrodzka liga piłki nożnej halowej LZS
Żmigrodzka liga piłki nożnej halowej zakładów pracy i organizacji
Uwaga Rodzice!
Informacja OSP
Kronika policyjna
Narkotyki pod psią budą, spirytus w szopie.
Z życia parafii
Zaobserwowano
Święto Babci i Dziadka
 

Relacja z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Bo od Ciebie może zależeć ich zdrowie

13 stycznia 2008 ruszyła w Polsce największa akcja charytatywna. Międzynarodowe organizacje pomocy ludziom zazdroszczą nam nie kwot pieniężnych, które są ofiarowane każdego roku przez Polaków, ale rozmachu, z jakim Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest przeprowadzana oraz bezinteresownego zaangażowania tak wielu osób. Wrażliwa świadomość każdego z nas nie pozwala nam przejść obojętnie wobec akcji ratowania zdrowia dzieci. Celem tegorocznego XVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy była pomoc dzieciom ze schorzeniami laryngologicznymi. W jego efekcie wsparte będą w sposób systemowy dziecięce oddziały laryngologiczne i otolaryngologiczne w całym kraju.

Na terenie miasta i gminy Żmigród zbiórka pieniędzy rozpoczęła się od godz. 7.30
Dzięki uprzejmości żmigrodzkiej policji wolontariusze zostali rozwiezieni na punkty docelowe. Wszystkich zaangażowanych w zorganizowanie WOŚP było ponad 80 osób wraz ze sztabem. Wolontariuszami byli głownie uczniowie szkół podstawowej i gimnazjum, którzy z dobroci serca chętnie podjęli się tego zadania.
0 godz. 10 rano na Żmigrodzkiej hali sportowej przy ulicy Kościuszki rozpoczął się Mini-Mundial, którego otworzył pan Robert Lewandowski, burmistrz Miasta i Gminy.
Sędzią głównych zawodów był Robert Korytkowski, któremu szef sztabu składa serdeczne podziękowanie za pomoc. W turnieju wzięło udział 73 dzieci z klas 0, 1 , m. in. ze żmigrodzkiego przedszkola, szkoły podstawowej, a także szkoła podstawowa Powidzko, Barkowo, Korzeńsko i Radziądz. Patronat nad turniejem objął Okręgowy Związek Piłki Nożnej we Wrocławiu oraz Komenda Hufca ZHP na czele z komendantem phm. Mirosławem Uruskim. Na zakończenie turnieju każdy uczestnik otrzymał pamiątkowe medale, a najlepsze drużyny dyplomy i puchary.
Kolejną atrakcją przygotowaną przez organizatorów tego dnia była seria pokazów. Na terenie hali gościliśmy żużlowców Unii Leszno, tancerzy ze Szkoły Tańca Kiliański z Trzebnicy, zespół tańca Irlandzkiego TUATHA z Wrocławia, a swoją siłę demonstrował rekordzista Guinessa , mieszkaniec Milicza Tadeusz Hryciuk. Obok hali można było podziwiać i uczestniczyć w lotach balonem. Także straż pożarna miała swój pokaz, podczas którego najmłodsze dzieci mogły przejechać się nowym żmigrodzkim wozem strażackim. Duże zainteresowanie wzbudził zaprezentowany, jedyny w powiecie podnośnik, który miał 40m wysokości.
Około godz. 15. przez miasto przejechała barwna parada „Garbusów”, „Ogórków” i innych mini, które przy gimnazjum miały swój przystanek. O godz 16. rozpoczęła się na hali sportowej główna licytacja, którą poprowadzili mistrz olimpijski Rafał Kubacki, wicewojewoda dolnoślaski Zdzisław Średniawski oraz burmistrz Robert Lewandowski. Wśród przedmiotów można było wylicytować m. in. sprzęt RTV ofiarowany przez firmę BODEX ze Żmigrodu, koszulkę Legi Warszawa z autografami piłkarzy, książkę Jerzego Engela z autografem oraz płyty i autografy różnych polskich artystów muzycznych. Starostwo Powiatowe przekazało na aukcję dachówkę z Bazyliki Św. Jadwigi z Trzebnicy.
W Alejce Wielkiej Orkiestry przy ulicy Lipowej odsłonięte zostały kolejne cztery płyty sponsorów i w sumie jest już 8 sztuk.
Również o godz. 15.00 w Domu Kultury rozpoczęły się koncerty rockowe ze żmigrodzkimi zespołami. Gościnnie wystąpił zespół CLON z Wrocławia oraz FATCLICKS z Głogowa.
O godz. 19. 30 na parkingu obok biblioteki miejskiej, burmistrz naszego miasta wraz z Rafałem Kubackim częstowali mieszkańców darmową, gorącą grochówką, którą ugotowali strażacy w kuchni polowej. O godz. 20.00 miał odbyć się wielki pokaz sztucznych ogni. Miał................. niestety z przyczyn techniczny nie odbył się w takiej formie jak przewidywano. Zawiodły zapalniki elektroniczne, czyli czynnik losowy. Awaria została usunięta dopiero koło godz. 22 i zaraz po koncercie zespołu PROLETARYAT po raz drugi rozbłysło niebo nad Żmigrodem. Na pocieszenie można dodać, że byliśmy jedynym miastem w Polsce, które miało w tym dniu aż dwa ”Światełka do nieba”. Cała akcja WOŚP na terenie miasta skończyła się około północy.

Żmigrodzki sztab WOŚP chciałby podziękować władzom naszego miasta, sponsorom, wolontariuszom, jak również wszystkim, którzy przyczynili się, aby ten dzień był wyjątkowym i aby na długo zagościł w naszej pamięci. Dzięki nam wszystkim udało się zebrać 20.150zł czyli ponad 5000zł więcej niż w zeszłym roku, za co serdecznie dziękujemy.
Żmigród dał rade. Dziękujemy, się ma i do zobaczenia za rok powiedział szef sztabu Łukasz Żukowski.

Tomek Nowik

    prześlij      drukuj      komentuj   
 
 
  Copyright by Wiadomości Żmigrodzkie