o piśmie    redakcja    numer    archiwum    kalendarium    galeria    wyszukiwarka    ogłoszenia    kontakt    reklama   
 2004  2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017  2018 

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 
 
spis treści   nr 01 / 195   styczeń 2008
Podziękowania sztabu WOŚP
Relacja z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Spowiedź burmistrza i wojewody
Debata na łamach
Henryk Bagiński
Jarosław Brodala
Jan Czyżowicz
Robert Korytkowski
Robert Grzegorz Lewandowski
Paweł Łukaszewski
Oświadczenie Mirosława Motwickiego
Szansa dla mieszkańców wsi
Szczerze z Arturem Kanickim
Burmistrzem być...
Nowy gospodarz
Kiedy wybory
Bezpłatne szkolenia dla rolników
Goście z Kudowy
Współpraca Mostostalu z Powiatowym Zespołem Szkół im. Jana Pawła II
Poeci docenieni
Do siego Roku 2008r
Coraz bliżej... SESJA!
Niecodzienne znalezisko w baszcie
Kościoły pod ochroną
Boże Narodzenie po europejsku
Jeszcze więcej możliwości dla przedsiębiorców
Remont dachu
Zadania publiczne Gminy ŻMigród realizowane przez organizacje pozarządowe w 2008 r.
Przygotowania Gimnazjalistów do wielkiego balu.
piłka nożna. liga okręgowa seniorów
Zostań dobrodziejem...
Nauczyciele protestują
Ferie 2008
Ferie zimowe 2008r.
Program Zespołu Placówek Kultury w Żmigrodzie adresowany do dzieci i młodzieży z gminy Żmigród.
Regulamin i wykaz konkurencji sportowo- rekreacyjnych Turnieju Sportowego "Ferie’ 2008",
Plan pracy GCI na ferie zimowe
Co tam słychać w Bargteheide?
Nowe grunty dla żmigrodzkiej policji
Tajemnicza wyprawa do TVP we Wrocławiu
Nowoczesny system monitoringu w Gimnazjum im. M. Rataja
Publiczna przestrzeń małego miasta- kobiety
Przedstawienie bożonarodzeniowe w Powiatowym Zespole Szkół im. Jana Pawła II Żmigrodzie
Sport - wielkie emocje sportowe w 2008 roku.
Sportowa Rodzina
Gimnazjum Rataja na podium
Czwarta kolejka siatkówki
Żmigrodzka liga piłki nożnej halowej LZS
Żmigrodzka liga piłki nożnej halowej zakładów pracy i organizacji
Uwaga Rodzice!
Informacja OSP
Kronika policyjna
Narkotyki pod psią budą, spirytus w szopie.
Z życia parafii
Zaobserwowano
Święto Babci i Dziadka
 

Żmigrodzka liga piłki nożnej halowej zakładów pracy i organizacji

Rozstrzygnięcia padały w ostatnich minutach

Siódma kolejka ligowych spotkań była najbardziej emocjonującą z dotychczas rozegranych. Faworyci wprawdzie wygrali swoje pojedynki, ale rozstrzygnięcia zapadały w ostatnich minutach spotkań. Przy jednym remisie, pozostałe mecze kończyły się jedno lub dwu bramkową różnicą.
Mimo mokrej pogody, kibice, którzy w niedzielne popołudnie 20 stycznia br., w tym samym czasie mieli do wyboru możliwość oglądania w telewizji walki finałowej naszych siatkarek z Rosjankami o olimpijską przepustkę do Pekinu, lub mecz rundy wstępnej polskich szczypiornistów z reprezentacją Czech o mistrzostwo Europy, licznie zjawili się na meczach żmigrodzkiej ligi, by dopingować swoich kolegów grających w bliskich im drużynach.
Inauguracyjny pojedynek siódmej kolejki Bodexu z Samorządem Gminy był bardzo wyrównany. Przy małych tego dnia możliwościach kadrowych Samorządu, gra opierała się głównie na Pawle Olesiu i Pawle Sułku oraz włączających się do akcji Ireneuszu Pyczaku i Bogdanie Sawickim. Z swojej profesji bardzo dobrze wywiązali się bramkarze obu drużyn: Paweł Pilarski i Tomasz Pietrzak, broniąc kapitalne strzały z kilku metrów. Wynik meczu przez cały okres oscylował na pograniczu remisu lub przewagi jednej bramki. Kiedy Paweł Oleś zdobył kolejnego, swojego trzeciego gola, doprowadzając do remisu na 3:3, wydawało się że takim wynikiem zakończy się to dramatyczne dla obu drużyn spotkanie. Na niespełna dwie minuty przed końcowym gwizdkiem, celne trafienie, młodego , lecz dobrze radzącego w starciach z silniejszymi rywalami Sylwestra Kłosa, ustaliło wynik pojedynku na 4:3 dla Bodexu. Po dwa gole dla zwycięskiej drużyny zdobyli Piotr Pacierz i Sylwester Kłos.
Prowadząc po pierwszej połowie 2:1 piłkarze OSP Borzęcin w meczu z liderem Lech Met, liczyli w drugiej połowie na coś więcej. Pierwsza połowa była wyrównana, a i w drugiej żadna z drużyn nie uzyskała wyraźnej przewagi. Tuż po przerwie dwa silne strzały niczym rakiety odbiły się od słupków stojącego w bramce Lech Metu Tadeusza Włodarczyka. Lech Met najpierw doprowadził do wyrównania, a następnie objął prowadzenie jedną i dwiema bramkami. O swoich umiejętnościach strzeleckich przypomniał Patryk Pisula niwelując do zera różnicę bramkową. Kiedy wydawało się, że wynikiem 4:4 zakończy się ta rywalizacja, akcję uwieńczoną celnym strzałem, jak przystało na króla strzelców, wykorzystał Kamil Rodak, ustalając wynik meczu na 5:4 dla Lech Met. Po dwie bramki dla Borzęcina w tym meczu zdobyli Krzysztof Rakoczy i Patryk Pisula a dla Lech Met Kamil Rodak (3) i Piotr Bednarski (2).
Ubiegłoroczny zwycięzca ligi, zespół Mador Piwosze zatracił formę. To jedyna wyraźna niespodzianka tej kolejki, gdzie drużyna z dolnych półek tabeli, zwycięża wyżej usytuowany zespół. Powiat Trzebnicki po stracie bramki strzelonej przez Grzegorza Parynę, jeszcze w pierwszej połowie odrobił tę zaległość po golu Tomasza Sokołowskiego. Druga odsłona meczu dała zwycięstwo ofensywnie grającym zawodnikom samorządu powiatowego. Wspaniały popis strzelecki Igora Bandrowicza, z którego dwie piłki wylądowały w siatce a kilka obiło słupki, przy wsparciu Dariusza Gierusa i Tomasza Sokołowskiego zaowocowało końcowym zwycięstwem. Mimo bramki kontaktowej strzelonej przez Daniela Kabzę, zespół Mador Piwoszy nie odrobił różnicy bramkowej. Powiat Trzebnicki odniósł pierwsze zwycięstwo 4:2 nad mającą w rozgrywkach swoją markę drużyną Mador Piwosze.
Któż by się spodziewał, że drużyny zajmujące miejsce 10 i 11 - Jafra i Kobiga Eko stworzą swoją grą tak porywające widowisko. Otrzymali za to sporo braw nie tylko od swoich wiernych kibiców, ale od całej widowni. Wszyscy włożyli wiele serca dla zdobycia pierwszych punktów w tych rozgrywkach. Remis 2:2 wydaje się być sprawiedliwym, choć bliższa zwycięstwa była Kobiga Eko, prowadząc do przerwy 2:0. Ostatnie minuty meczu, to sytuacje niewykorzystanych szans obu drużyn. W końcówkach akcji, czasami tworzonych spontanicznie, brakowało zakończenia, stawiającego przysłowiową kropkę nad „i”. Trzeba przyznać, że w tym pojedynku, tak jak i w poprzednich, ze swych zadań wspaniale wywiązali się obaj bramkarze: Maciej Radziszewski i Łukasz Podedworny. W meczu tym bramki dla Jafry zdobyli Michał Obarski i Tomasz Mańka a dla Kobigi Eko Bogusław Lenarcik i Dawid Wasyliszyn.
Ostatni mecz tej kolejki - Ministranci - Argeo, rozpoczął się od zdecydowanego ataku wiceliderów rozgrywek. Szybko zdobyte dwie bramki przez Sebastiana Zagórskiego i Macieja Wachowicza nie zniechęciły do gry Ministrantów. Na popisy techniczne zawodników Argeo znalazł sposób Sebastian Habiński, przy aplauzie swoich fanów, pakując piłkę do siatki Mateusza Nowaka. Wynik 2:1 dla Argeo mimo licznych okazji na jego podwyższenie, utrzymywał się przez dłuższy okres pierwszej połowy aż do momentu, kiedy to tuż przed końcem tej części gry na 3:1 podwyższył Rafał Dytko. Po zmianie stron sytuacja odmieniła się diametralnie. Ministranci przejęli inicjatywę, doprowadzając do remisu 3:3 a później 4:4. Szczęście sprzyja ponoć lepszym. Pod sam koniec spotkania aktywnie grający Tomasz Wachowicz zdobywa piątą bramkę, dającą zwycięstwo Argeo. Bramki w tym spotkaniu dla Argeo zdobyli: Sebastaian Zagórski, Rafał Dytko, Tomasz Wachowicz oraz Maciej Wachowicz (2) a dla Ministrantów po jednym celnym trafieniu oddali: Sebastian Habiński, Bartłomiej Belcarz, Tomasz Jędrkowiak i Szymon Habiński.

Wyniki VII kolejki:
Bodex - Samorząd 4:3 (2:1)
Lech Met - OSP 5:4 (1:2)
Powiat - Madir Piwosze 4:2 (1:1)
Jafra - Kobiga Eko 2:2 (0:2)
Ministranci - Argeo 4:5 (1:3)

Tabela po VII kolejce:
1.
Lech Met Żmigród 7 21 60:19
2. Argeo Żmigród 6 18 39:15
3. Bodex Żmigród 7 16 33:17
4. Mador Piwosze Żmigród 6 9 39:20
5. Samorząd Gminy Żmigród 7 9 28:29
6. Ministranci Żmigród 6 9 22:24
7. OSP Borzęcin 7 7 30:28
8. DPS Oborniki Śląskie 6 7 21:25
9. Powiat Trzebnicki 6 4 20:42
10. Jafra Karnice 6 1 13:47
11. Kobiga Eko Żmigród 6 1 6:45

Punktacja na króla strzelców:
25 bramek - Kamil Rodak - Lech Met
15 bramek - Sebastian Zagórski - Argeo
12 bramek - Piotr Bednarski - Lech Met

Terminarz VIII kolejki - niedziela - 27 stycznia 2008
14.00 - Mador Piwosze - DPS
15.00 - Kobiga Eko - Samorząd
16.00 - Jafra - Ministranci
17.00 - OSP - Bodex
18.00 - Argeo - Powiat Trzebnicki
Lech Met - pauza

Stanisław Chorążyczewski

    prześlij      drukuj      komentuj   
 
 
  Copyright by Wiadomości Żmigrodzkie