o piśmie    redakcja    numer    archiwum    kalendarium    galeria    wyszukiwarka    ogłoszenia    kontakt    reklama   
 2004  2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017  2018 

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 
 
spis treści   nr 01 / 218   styczeń 2010
Gratulujemy!
I Bal Charytatywny
Żmigrodzkie Smoki Sukcesu 2009 rozdane
Trzeba robić swoje
Inwestycje w Żmigródku
Inauguracja projektu "Szlakiem integracji rudo- baryckiej"
Karetka dla Żmigrodu
Zadania inwestycyjne
Nie bądź głupi - bądź trzeźwy!
Pierwsza fala za nami – warsztaty dziennikarskie
RAK – Profilaktyka na tak!
Lodowisko w Żmigrodzie - zimowe slizgi na "białym dywanie"
"Orlik 2012" - otwarty!
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy czyli 18-nastka w Żmigrodzie
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - mecz i licytacja
Dzień babci, dzień dziadka
Betlejemskie światełko pokoju
Działalność Szkolnego Koła Wolontariackiego przy Powiatowym Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Żmigrodzie
Historyczne podróże w Korzeńsku
I Przegląd Stołów Bożonarodzeniowych
Koncertowo w Nowy Rok
Wyszperane w kronice naszego miasta… cz. 14 (czyli 13)
Gminny Konkurs Recytatorski
Wiosenny ogrodnik roku
Gala Dolnosląskiego Wolontariatu
Uratujmy Artura !!!
Ogólnopolski Halowy Turniej Piłki Nożnej Juniorów
Terminarz rozgrywek ligi piłki nożnej halowej zakładów pracy i organizacji V edycja
Piłka nonna, liga okręgowa seniorów.
"...Chłopaki nie płaczą..." czyli srebrny medal Gimnazjum im. Macieja Rataja
III Powiatowy Turniej Wiedzy Olimpijskiej
Konkurs powiatowy to dla nas "Pikuś" (Pan Pikuś)!
Seniorzy staneli na wysokości zadania
Podsumowanie akcji "2010"
Żmigrodzkie anomalia
Zła passa "Ognia" Żmigród przerwana - złote zwycięstwo na wyjezdzie
Ogień przegrywa na własne życzenie
Terminarz IV Dolnośląskiej Ligi Siatkówki
Amatorska Liga Siatkówki w Żmigrodzie jest na finiszu
Tylko wierszem mogę cię poczęstować, czyli sukces gimnazjalistów w Kobierzynach
Radośniej w żmigrodzkiej podstawówce
Kronika policyjna
Informacje żmigrodzkie od dziś otrzymasz SMS-em!
 

Działalność Szkolnego Koła Wolontariackiego przy Powiatowym Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Żmigrodzie


W roku szkolnym 2009/2010 Powiatowy Zespol Szkół im. Jana Pawła II przystąpił do programu "Szkoła bez przemocy". Działaniom programu towarzyszy hasło _ "WOLONTARIAT ? świadomie pomagam innym. W ramach programu w październiku br. uczniowie szkoły wraz z opiekunkami: panią Anną Suseł i Beatą Wyrzykowską rozpoczęli działalność Szkolnego Koła Wolontariackiego. Działalność koła poprzedziło szkolenie, przeprowadzone przez panią psycholog z Ośrodka Medycyny Paliatywnej i Hospicyjnej w Będkowie, mające na celu zapoznanie młodzieży z prawami, obowiązkami i kodeksem etycznym wolontariusza oraz wyjaśnieniu na czym polega wolontariat medyczny i niemedyczny.

- 29 października 2009r tuż przed uroczystością Wszystkich Świętych wolontariusze udali się na cmentarz, aby posprzątać zaniedbane groby oraz teren wokół pomnika upamiętniającego więźniów byłego obozu pracy, pomordowanych przez hitlerowców w czasie II wojny światowej.

- Listopad 2009 -Inscenizacja folklorystyczna "Andrzejki" w Ośrodka Medycyny Paliatywnej i Hospicyjnej w Będkowie. Przedstawienie uatrakcyjniły piękne ludowe stroje i rekwizyty. Widok bardzo chorych, ale uśmiechniętych osób jeszcze bardziej mobilizował młodzież do przedstawienia widowiska jak najlepiej. Tę inscenizację przedstawiono także pacjentom Szpitala Rehabilitacyjnego w Żmigrodzie. Osoby chore nie kryły wielkiego wzruszenia, a ich szczery uśmiech i gromkie brawa był największym dowodem wdzięczności.

- Doskonałą okazję do zorganizowania działań integrujących całą społeczność szkolną Powiatowego Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Żmigrodzie stanowił Tydzień Wolontariatu. W ramach jego obchodów wolontariusze pomogli w organizacji turniejów sportowych, organizowanych przez Szkołę Specjalną w Żmigrodzie brali także udział w wielu działaniach organizowanych na terenie szkoły.

- Grudzień 2009 - W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Wolontariatu miała miejsce zbiórka książek do powstającej biblioteki w Ośrodku Medycyny Paliatywnej i Hospicyjnej w Będkowie, pod hasłem "Książka dla hospicjum". Zebrano kilkaset woluminów.

- 08 grudnia 2009 Św. Mikołaj i grupa wolontariuszy kolejny raz odwiedziła pacjentów hospicjum. Chorym wręczono nie tylko słodkie upominki, ale była to też okazja do szczerych rozmów czy czytania przywiezionych książek. Uczniowie poczuli się ważni, udzielając bezinteresownej pomocy i dzieląc się swoim uśmiechem i czasem z kimś, kto tego uśmiechu najbardziej potrzebuje. Grudzień to także czas pięknych życzeń - na warsztatach plastycznych z podopiecznymi Środowiskowego Domu Opieki Społecznej " Pałacyk" w Żmigrodzie własnoręcznie wykonywano kartki świąteczne i stroiki, które przed Bożym Narodzeniem zostały podarowane osobom przebywającym w Szpitalu Rehabilitacyjnym w Żmigrodzie oraz w Ośrodku Medycyny Paliatywnej i Hospicyjnej w Będkowie. Wolontariusze naszej szkoły pracowali także na rzecz XVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ich praca polegała nie tylko na zbiórce pieniędzy, ale także na obsłudze cateringowej zaproszonych gości oraz pomocy w przeprowadzeniu turniejów sportowych dla dzieci. Zdobyte doświadczenia sprawiły, iż poczuli się oni bogatsi wewnętrznie a ich pomoc stała się inspiracją dla innych, zachęcając do działań charytatywnych.

Do Szkolnego Koła Wolontariatu zgłasza się wciąż grupa nowych uczniów, co .jest to dowodem na to, iż młodzież ma ogromną chęć robienia czegoś dobrego i ważnego, a przecież "Pomoc ma wiele twarzy, każda z nich jest równie potrzebna i ważna."

opracowały:Anna Suseł,Beata Wyrzykowska

    prześlij      drukuj      komentuj   
 
 
  Copyright by Wiadomości Żmigrodzkie