Zła passa "Ognia" Żmigród przerwana - złote zwycięstwo na wyjezdzie
Radośniej w żmigrodzkiej podstawówce
Kronika policyjna
Informacje żmigrodzkie od dziś otrzymasz SMS-em!

IV Dolnośląska Ligi Siatkówki

Musieliśmy czekać niemal miesiąc od porażki z SIL Kus - Kus Kamienna Góra na dobre wieści z siatkarskich, czwarto ligowych parkietów. 19 grudnia nasi siatkarze udali się na „wycieczkę” do Złotoryji, która mimo ciężkich, zimowych warunków drogowych a co za tym idzie długiej, dwu godzinnej podróży okazała się bardzo udana gdyż ULKS „Ogień” Żmigród wygrał z KKS Ren - Bud II Złotoryja 3:0.

Zła passa
Od 21 listopada 2009 kibice czekali na mecz w którym to nasi siatkarze uniosą ręce do góry w geście zwycięstwa. Lecz zanim do tego doszło kolejne spotkania po meczu z Kamienną Górą nie napawały optymizmem. Po porażce z Kus - Kusem 0:3, „Ogień” na wyjezdzie w Jeleniej Górze również uległ swoim przeciwnikom 1:3 i druga porażka z rzędu stała się faktem. Żmigrodzianie byli bardzo bliscy odniesienia zwycięstwa nad Top Bolesławcem, ale pięcio setowe zmagania zakończyły sie triumfem przeciwników, którzy wygrali w tie breaku 16:14 i skasowali 2 punkty. Trzeci przegrany mecz był o tyle mniej bolesny, że na konto naszej drużyny wpłyną jeden punkt (przy wyniku 3:2 następuje podział punktów pomiędzy zespoły, wygrany otrzymuje 2 pkt, przegrany 1 pkt). Aby przełamać serie porażek siatkarze „Ognia” musieliby wygrać z liderem IV ligi a mianowicie z MUKS-em Ikarem Legnicą. Niestety nie miało to miejsca gdyż Ikar zwycięstwem nad żmigrodzkim zespołem 3:0 udowodnił iz nie bez powodu zajmuje fotel lidera.

Złote zwycięstwo
Do długo oczekiwanego, zwycięskiego meczu doszło 19 grudnia w hali sportowej przy ul. Kolejowej w Złotyryji. O godzinie 14:00 rozpoczą się mecz pomiedzy „Ogniem” Żmigród a miejscowym KKS-em. Był to mecz niezwykle ważny dla układu w tabeli poniewaz te dwa zespoły posiadały tą samą ilość punktów. W pierwszym secie rozegrał się typowy siatkarski dramat. Lecz jego ofiarą padli siatkarze Złotoryji gdyż wygrywając 23:20 ulegli naporowi naszych zawodników, którzy z determinacją walczyli do końca. Opłaciło się. "Ogień” wygrał pierwszego seta 27:25. Żmigrodzianie podbudowani udaną pogonią za wynikiem w parti pierwszej przełozyli swoją dobrą gre na set numer dwa. Z większym spokojem i mniejszymi nerwami dobrneli do 25 oczek oddając przeciwnikowi jedynie 18 punktów. Trzeci set to zawsze wielka niewiadomo w kontekscie utrzymania koncentracji. Zbyt duża chęć szybkiego zwycięstwa przez drużyne wygrywającą 2:0 często prowadzi do lekceważenia przeciwnika, który odradza się niczym Feniks z popiołu i nieżadko wygrywa całe spotkanie 3:2. Na szczęscie taki scenariusz nie dotyczył spotkania z udziałem naszego zespołu. Walka w parti trzeciej była wyrównana do połowy seta natomiast póżniej ULKS "Ogień” Żmigród wrzucił tak zwany drugi bieg odskakując przeciwnikom i wygrywając 25:20 zapisał na swoim koncie cenne niczym złoto, trzy punkty. Miejmy nadzieje, że teraz karta się odwróci i bedziemy świadkami zwycieskiej passy naszych siatkarzy w IV Dolnosląskiej Lidze Śiatkówki.

KKS Ren - But Złotoryja - ULKS "Ogień” Żmigród 0:3 (25:27, 18:25, 20:25)

KKS Ren - But Złotoryja: M. Paul, J. Wojas, D. Leśnicki, M. Szor, M. Tarnowski, P. Kowalczyk, M. Maciejczak, J. Blusiewicz, J. Sokołowski (k), K. Cubała, A. Kuczyński, P. Napora (L)

ULKS "Ogień” Żmigród: S. Wroński (k), M. Cichosz, K. Rudnicki, M. Wieczorek, J. Chodorowski, D. Zimny, M. Butrak, M. Kłopotowski (L)