o piśmie    redakcja    numer    archiwum    kalendarium    galeria    wyszukiwarka    ogłoszenia    kontakt    reklama   
 2004  2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017  2018 

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 
 
spis treści   nr 09 / 309   wrzesień 2017
Wielkie Święto Plonów w Rudzie Żmigrodzkiej
Okiem Burmistrza
Burmistrz Gminy Żmigród o reformie oświaty
Półkolonijne szaleństwo po raz pierwszy!
Co działo się podczas Wakacji Z ZPK?
Orla Korzeńsko ponownie z Pucharem Lata
Dzieci lubią muzea
Zaobserwowano
Festyn policyjny "Stop wypadkom, czyli bezpieczne wakacje"
Ogórkobranie u Sznajderów
50 lat minęło jak jeden dzień, czyli medale dla Państwa Kojrów
Poznajcie nasze organizacje pozarządowe
Kolejny 100-latek w Żmigrodzie
Pisk opon, zapach "palonej gumy" oraz "straszenie żmigrodzkiego smoka", czyli VAGDAY 2017
Owczarki w Rudzie
Co słychać u podopiecznych ŚDS "Pałacyk"?
Kronika policyjna
Organizacjo, masz pomysł na działanie w roku 2018? Zgłoś go!
Porada konsumencka
Widzisz? doświadczasz? reaguj! Stop przemocy
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żmigrodzie przypomina
Jak wyrobić kartę EKUZ
Uroczyste Święto Plonów w Borzęcinie
Jubileusz Ochotniczej Straży Pożarnej w Korzeńsku
Mówiąc poprawnie
Harcerska Akcja Letnia za nami
Urząd Miejski w Żmigrodzie informuje
Przypominamy!
Żmigrodzianie upamiętnili 73. rocznicę Powstania Warszawskiego
Niezwyczajna wycieczka rowerowa z fabułą
Postanowienia noworoczne (od nowego roku szkolnego)
O godność człowieka
Witaj maleństwo!
Wyciąg
 

Festyn policyjny "Stop wypadkom, czyli bezpieczne wakacje"


Jest piątkowe popołudnie dnia 18.08.2017 r., letnia pogoda, a do tego otoczenie uwielbianego przez wszystkich żmigrodzkiego parku. W takim klimacie odbył się festyn policyjny, dotyczący odpowiednich zachowań w wakacyjnym czasie.

Za organizację wydarzenia odpowiedzialni byli: Centrum Popularyzacji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego we Wrocławiu (reprezentowane przez komendanta Bogdana Maderę wraz z małżonką Haliną), Komenda Powiatowa Policji w Trzebnicy (asp. sztab. Piotr Dwojak, st. asp. Przemysław Łagowski) oraz Komisariat Policji w Żmigrodzie (st. post. Nikodem Bartkowiak, st. post. Rafał Tobolski).

Obok placu zabaw powstało małe miasteczko, które pozwoliło na lepszą wizualizację tłumaczonych zasad bezpieczeństwa na drodze. Dzieci chętnie zgłaszały się na ochotników i odpowiadały na zadawane przez prowadzących pytania. Komendant Bogdan Madera poruszył ważne kwestie związane z bezpieczeństwem w Internecie - zaczynając od nielegalnego wykorzystania wizerunku, a kończąc na różnorodnych próbach oszustwa, które, niestety, zdarzają się bardzo często.

Dodatkowe atrakcje, tj. kolorowanki, zobaczenie policyjnego radiowozu od środka, możliwość wykonania zdjęcia z lwią maskotką policjanta, czy pokaz ubrań chroniących przed utonięciem (dzieci wcieliły się w rolę modeli!) nieustannie aktywizowały najmłodszych.

Organizatorzy nie zapomnieli o przygotowaniu atrakcji dla nieco starszych uczestników - rodziców. Konkurs dotyczący znajomości zasad ruchu drogowego rozstrzygnął, czy wyuczone formułki mają zastosowanie w praktyce, natomiast pytania z wiedzy o policji pokazały, ile obywatele wiedzą na temat tej jakże ważnej służby. Przy okazji policjanci z KPP w Trzebnicy zachęcili wszystkich do korzystania ze strony www (www.trzebnica.policja.gov.pl), na której można znaleźć wiele aktualnych informacji, np. o tym, jak zachować się w czasie burz. Śmiałkowie biorący udział w zabawach zostali nagrodzeni odblaskami i kamizelkami, natomiast zwycięzcy nagrodami rzeczowymi, m.in. chodniczkami do auta czy słuchawkami.

Pojawiło się wiele cennych wskazówek zarówno dla dzieci (nigdy nie odchodzić w towarzystwie nieznajomych, w razie problemów dzwonić na policję), jak i rodziców (pamiętać o zakupie odpowiedniego fotelika do auta, zakładać opaskę na rękę pociechy z numerem kontaktowym, kiedy jest się na wakacjach).

Cała przekazana wiedza została dodatkowo zebrana w folderach, które uczestnicy mogli zabrać do domów, aby zawsze mieć pod ręką najważniejsze zasady ratujące życie.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Informacje zostały przekazane w przystępny sposób, wykorzystując do nauki zabawę. Państwo Maderowie zakończyli festyn dającymi do myślenia słowami: To od nas zależy, jaki świat zbudujemy. Nikt na ziemi nie jest sam, zawsze można znaleźć oparcie w drugim człowieku; używki nie rozwiążą życiowych problemów. Uśmiech rodzi uśmiech i powinniśmy o tym pamiętać każdego dnia.

Aleksandra Klimkowska

    prześlij      drukuj      komentuj   
 
 
  Copyright by Wiadomości Żmigrodzkie