o piśmie    redakcja    numer    archiwum    kalendarium    galeria    wyszukiwarka    ogłoszenia    kontakt    reklama   
 2004  2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017 

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 
 
spis treści   nr 10 / 310   październik 2017
Karp królował w Rudzie Żmigrodzkiej
Okiem burmistrza
Modernizacja żmigrodzkiego rynku ruszyła pełną parą!
Gmina Żmigród gminą wzorową!
Informacja z urzędu
Żmigrodzki Bal Smoka 2018
Podziękowanie
Andrzej Kubik w plebiscycie "Sołtys i Sołectwo roku 2017"
Miasto partnerskie z wizytą w Żmigrodzie
Tomek Wędrowniczek w Żmigrodzie
Jedyny taki rezerwat
Skrzypce, kontrabas i alt
Senioriada 2017
Koszyki do zbierania organicznych odpadów kuchennych
Zaobserwowano
Podziękowania
Kolarskie pary zaliczyły Żmigród
Felieton(ik)
Rajd Rowerowy, czyli aktywnie i radośnie
Usuwanie azbestu i wyrobów zawierających azbest w Gminie Żmigród
Informacje z PZZLA
Mówiąc poprawnie
Co słychać w sołectwach?
Poznajcie nasze organizacje pozarządowe
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
Poczet sztandarowy na uroczystej mszy świętej z okazji Dnia Sybiraka
Sołectwo Łapczyce z nowymi tablicami informacyjnymi
Wyjątkowy ślub w plenerze
Rady nie od parady - W kontakcie z urzędem
Święty Wincenty - otwórz nasze oczy i przygotuj nasze ręce do czynienia dobra...
Przywitanie Jesieni
Widzisz? doświadczasz? reaguj! stop przemocy
Kronika policyjna
XXIV Festiwal Muzyki Kameralnej i organowej
Konkursy - Postawmy zieleń na cztery łapy
 

Okiem burmistrza


Inwestycje w Żmigrodzie

Ponownie mam możliwość przekazania Państwu dobrych informacji o środkach zewnętrznych, które zdobywamy - o milionach albo setkach tysięcy złotych. Tym razem mogę przekazać, że Lasy Państwowe udzielą nam dotację w wysokości 170 000 zł na budowę dwóch dróg wewnętrznych w miejscowościach Radziądz i Przywsie. Będzie to pomoc w granicach 50% całej inwestycji. Nie kryję zadowolenia z tego powodu i dziękuję Nadleśniczemu Pawłowi Górskiemu za pomoc.

Realizujemy oczywiście szereg dużych i mniejszych inwestycji, które w większości przebiegają bez zakłóceń i są na różnym etapie realizacji. Zakończyliśmy inwestycję na tzw. kolektorze, która już służy mieszkańcom. W najbliższych dniach zakończy się całkowita modernizacja Przedszkola „Zielona Dolina”. Zakładam, że w pierwszej połowie października dzieci wrócą do nowego obiektu. Trwają również inwestycje budowy dróg rowerowych, ronda, zagospodarowania Sąsiecznicy, przebudowa rynku, a także mniejsze projekty. Rozpoczęliśmy projekt zagospodarowania terenu od ul. 22 lipca i terenu przy Środowiskowym Domu Samopomocy. Jest to inwestycja ważna, w centrum miasta, porządkująca przestrzeń i zakładająca wszystkie niezbędne funkcje dla mieszkańców. Podpisaliśmy także umowę z wykonawcą, zajmującym się budową Centrum przesiadkowego „Park & Ride”. Prace rozpoczną się w najbliższych dniach, termin zakończenia to połowa 2018 roku. Bardzo cieszy mnie fakt, że przetarg wygrywają firmy żmigrodzkie, jak w tym przypadku - PPHU Pana Marka Zalewskiego.

Jako burmistrz wspólnie z radnymi powiatowymi mocno walczyliśmy o złożenie wniosku przez Powiat Trzebnicki o dofinansowanie na modernizację drogi Żmigród- Barkowo - Barkówko. Wniosek ten został złożony w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Teraz trzymamy kciuki, by został rozpatrzony pozytywnie.

Spotkania z mieszkańcami

Przechodzimy do kwestii pozainwestycyjnych. W ostatnich dniach miałem przyjemność uczestniczyć w trzech zebraniach wiejskich. Pierwsze odbyło się w Morzęcinie i dotyczyło przede wszystkim modernizacji i remontu drogi powiatowej. Wraz z radnymi powiatowymi oraz mieszkańcami zwróciliśmy się z prośbą do Starosty Powiatu Trzebnickiego, by ta inwestycja została ujęta w budżecie na 2018 r., gdyż jest to droga powiatowa w najgorszym stanie technicznym na terenie naszej gminy. Żywię głęboką nadzieję, że droga zostanie zmodernizowana.

Spotkałem się również z mieszkańcami sołectw Kędzie i Barkowo, z którymi omówiłem sprawy bieżące, w tym ustalania funduszu sołeckiego. Z przyjemnością odpowiadałem na zadawane pytania i przekazałem ważne informacje, dotyczące działalności na terenie gminy i realizacji zadań.

Gmina Żmigród promocyjnie

Korzystając z okazji składam serdeczne gratulacje oraz podziękowania Kołu Gospodyń Wiejskich w Karnicach z panią sołtys Krystyną Cych na czele za dobrą promocję miejscowości i gminy w Telewizji Echo24. Drogie Panie, Wasz występ wzbudził we mnie wiele pozytywnych emocji. Jeszcze raz gratuluję!

W ostatnim miesiącu odbyło się również kilka ważnych imprez, takich jak Senioriada i tutaj również słowa uznania i podziękowania kieruję do organizatora - Stowarzyszenia Klubu Seniora „Humorek”. Dziękuję, że dbacie o to, aby mieszkańcy tzw. trzeciego pokolenia mieli ofertę spędzania wolnego czasu.

17 września br. wraz z Nadleśnictwem Żmigród i Zespołem Placówek Kultury zorganizowaliśmy kolejną edycję Festiwalu Karpia i Lasu pod hasłem „Karp w Lesie”. Impreza w tym roku również okazała się sukcesem. Tysiące odwiedzających, turyści, których do Rudy Żmigrodzkiej ściąga przede wszystkim atmosfera wydarzenia, możliwość zakupu i skosztowania lokalnego produktu, w tym karpia oraz możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu.

Wizyta przyjaciół z Bargteheide

W dniach 15-17.09 br. gościliśmy w Żmigrodzie delegację 30 mieszkańców z miasta partnerskiego Bargteheide. Ogromne zadowolenie płynie ze wspaniałego rozwoju partnerstwa, współpracy na różnych poziomach, począwszy od dzieci i młodzieży, skończywszy na seniorach. Ustaliliśmy również dalsze plany, szczególnie na najbliższy rok. Dziękuję mieszkańcom, którzy przyjmowali gości i jak to Polacy wykazali się niezwykłą gościnnością. Cieszę się, że zawsze możemy liczyć na Wasze wsparcie.

Gmina Żmigród z wyróżnieniem

Od czasu do czasu wypada się również pochwalić. Gmina Żmigród i działania, które prowadzimy, zostały zauważone przez środowisko zewnętrzne. Miło mi poinformować, że kapituła nagrody „Wzorowa Gmina” wyróżniła nas w swoim plebiscycie oraz przyznała nam trzyletni certyfikat posługiwania się hasłem, że Gmina Żmigród jest Gminą Wzorową i jedną z najlepiej rozwijających się gmin na terenie Polski. Jestem bardzo dumny i nie pozostaje mi nic innego, jak w dalszym ciągu wraz z zespołem pracowników i współpracowników, ciężko pracować nad rozwojem Żmigrodu.

Zapraszam na kabaret!

Żegnając się z Państwem w tym numerze Wiadomości Żmigrodzkich, chciałbym zaprosić na porządną dawkę śmiechu, czyli na Kabaret Moralnego Niepokoju, który już 13 października wystąpi w hali sportowej w Żmigrodzie. Bilety na dzień dzisiejszy kończą się. Jestem przekonany, że każdy z uczestników miło i wesoło spędzi czas.

    prześlij      drukuj      komentuj   
 
 
  Copyright by Wiadomości Żmigrodzkie