o piśmie    redakcja    numer    archiwum    kalendarium    galeria    wyszukiwarka    ogłoszenia    kontakt    reklama   
 2004  2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017  2018 

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 
 
spis treści   nr 11 / 311   listopad 2017
Zadbaj o swoją skórę - razem pokonamy raka
Edukacja i oświata
Żmigród w sieci Partnerska Inicjatywa Miast
Zwiedzaj Gminę Żmigród z Footsteps
Wywiad z Małgorzatą Hołówką
Spotkanie Rady Naukowo-Społecznej LKP "Lasy Doliny Baryczy"
10 lat "Dobrej Duszy"
ZNP dziękuje za współpracę
Informacje z PZZLA
Kabaret Moralnego Niepokoju, czyli śmiech do łez
Środowiskowe Domy Samopomocy ponownie biegają
Muzyczne pożegnanie lata w cudownym kimacie!
Mówiąc poprawnie
Co? Gdzie? Którego listopada?
Uroczysta intronizacja relikwii św. Ojca Pio w parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Powidzku
Kilka słów o żmigrodzkiej kaplicy pałacowej i jej kamieniu węgielnym
Rok harcerski rozpoczęty – "Start" w Żmigrodzie
Kronika Policyjna
Spółka MZGK informuje
Nabór wniosków na usuwanie wyrobów zawierających azbest
Bezpieczeństwo na drodze
Poznajcie nasze organizacje pozarządowe
Informacja z urzędu
Podziękowania
Finał dolnośląskiego etapu konkursu literackiego "List do Taty"
Projekt Leśna Akademia Sportu
Szkoła promująca Ekorozwój
Rajd Granica 2017
Żmigrodzkie przedszkolaki wróciły do domu
Las wita jesiennie – już robi się sennie
Urząd informuje - palenie śmieci
Zaobserwowano
Podziękowania
Co słychać u podopiecznych ŚDŚ "Pałacyk"?
konferencja naukowa pt. "Dopalaczom STOP!
10 lat minęło...
Październik – miesiąc poświęcony różańcowi
Pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej im. B. Chrobrego w Żmigrodzie
Święto Pieczonego Ziemniaka
 

Projekt Leśna Akademia Sportu


Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Powidzku wzięli udział w projekcie edukacyjnym Leśnej Akademii Sportu, który był przeznaczony dla dzieci i młodzieży z terenów wiejskich w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej.

Projekt realizowany był w okresie dwóch miesięcy czerwca i września. Służył przede wszystkim zwiększeniu aktywności fizycznej oraz popularyzacji pozytywnego nastawienia do sportu związanego z lekkoatletyką. W dwunastu zajęciach treningowych ukierunkowanych na biegi przez płotki, skoki wzwyż i w dal oraz rzuty oszczepem, dyskiem i piłką lekarską brało udział 17 uczniów z klas IV-VI. Do realizacji tych zajęć wykorzystano sprzęt lekkoatletyczny pozyskany w ramach tego projektu. Jedne z cyklu zajęć odbyły się w formie rajdu terenowego (rowerowego) w kompleksie leśnym Doliny Baryczy. Uczestnicy tej rowerowej wycieczki pokonali około 30 km.

Zwieńczeniem aktywności lekkoatletycznej był udział w Olimpiadzie Sportowej, która odbyła się 05.10.2017 r. w Hali Olimpia w Górze. Podczas olimpiady uczniowie spotkali się z Mistrzami Lekkiejatletyki: Sebastianem Chmarą - Halowym Mistrzem Świata w dziesięcioboju nowoczesnym, Wiceprezesem Polskiego Związku Lekkoatletycznego, Pawłem Januszewskim - Mistrzem Europy w biegu na 400m przez płotki i Pawłem Czapiewskim - Halowym Mistrzem Europy w biegu na 800 m.

W ramach olimpiady odbył się mini quiz poprzedzony filmem i prezentacją o lekkoatletyce. Następnie odbyło się oficjalne otwarcie poprzez zapalenie znicza i odczytanie apelu olimpijskiego. Kolejnym punktem imprezy była rozgrzewka poprowadzona przez obecne gwiazdy sportu a po niej ćwiczenia indywidualne z mistrzami w formie obwodu ćwiczebnego. Najbardziej oczekiwaną częścią olimpiady była rywalizacja sportowa szkół w biegu sztafetowym. Do konkurencji biegowej przystąpiło 8 reprezentacji szkół z klas IV-VI (po 2 dziewczynki i dwóch chłopców z każdej klasy). Bieg odbywał się po obwodzie boiska do piłki ręcznej w dwóch turach, liczył się czas biegu całej sztafety.

Nasz zespół w składzie: BANAŚ NIKOLA, PIRÓG MAŁGORZATA, GÓRSKI FILIP, KUPIS STANISŁAW, BOCIANOWSKA MAJA, MATYJA ALEKSANDRA, TARGONI KACPER, DOMINIK MĄDRY, KWIECIEŃ SARA, BARACZ PAULINA, WOJDA JULIA, TATAREK JAKUB, BRONOWICKI MICHAŁ potwierdził bardzo dobrą dyspozycję lekkoatletyczną zdobywając złoty medal olimpijski Leśnej Akademii Sportu. Oprócz zawodników z klas IV-VI naszą szkołę reprezentowali także uczniowie z klasy VII: BANAŚ SZYMON, SPECHT SANDRA, MICHALCZEWSKA MARTYNA, MICHALAK NIKOLA. W ramach nagród nasza drużyna otrzymała pamiątkowy dyplom i puchar oraz nagrody rzeczowe (koszulkę z logo LAS z autografami mistrzów, worek na buty, bidon). Wszyscy zawodnicy w ramach poczęstunku otrzymali pyszne kanapki i wodę.

Projekt bardzo dobrze przygotowany i przeprowadzony zarówno przez organizatorów jak i naszą gminę, która wspiera takie inicjatywy sportowe pobudzające aktywność ruchową.

Paweł Bybel - koordynator projektu

    prześlij      drukuj      komentuj   
 
 
  Copyright by Wiadomości Żmigrodzkie