o piśmie    redakcja    numer    archiwum    kalendarium    galeria    wyszukiwarka    ogłoszenia    kontakt    reklama   
 
lata   kalendarium
2015
2014
2013
2012
 

Kalendarium

Po raz drugi publikujemy zestawienie najważniejszych wydarzeń w naszej gminie. Rok 2014 za nami. Jaki to był rok? Dziś możemy go podsumować bez większych kłopotów, ale za parę lat...zapominamy bowiem szybko, czas pędzi, życie mija.

Dlatego nasze kalendarium ma być przyczynkiem do refleksji, jaki to był rok dla mnie, mojej rodziny, mojego miasta, mojej małej ojczyzny.

My-kronikarze Żmigrodu- mamy swoje zadnie na temat minionych dwunastu miesięcy. Bogactwo zdarzeń, ważne działania, lokalnych liderów odnotowaliśmy w kalendarium.

Ale też pokusiliśmy się o krótki, hasłowy spicz oddający naszym zdaniem to, co najbardziej zadziałało na mieszkańców miasta i gminy Żmigród.

Rok 2014 to rok wyborów samorządowych (wyborcy docenili burmistrza Lewandowskiego), nowego basenu i zjazdu burmistrza zjeżdżalnią, remontu wieży kościoła, ciągu dalszego rozkopywania miasta i zakończenia robót, wycinania i sadzenia drzew, pierwszaków 6-latków i nowego Dino. To także rok odmienionej diametralnie biblioteki miejskiej, rozpoczęcia działalności drugiego liceum i... tu niech każdy mieszkaniec gminy sam zdecyduje...

Kronikarze Żmigrodu
Elżbieta Kostecka i Paweł Becela

 
 
  Copyright by Wiadomości Żmigrodzkie