nr 06 (153)   czerwiec 2004

Drzewko nadziei na szkołę marzeń

 
 
 
W słoneczny, sobotni dzień 29 maja br. odbył się w Szkole Podstawowej w Korzeńsku festyn szkolny pod hasłem „Szkoła Marzeń". Tradycyjnie imprezę zorganizowała Rada Rodziców przy współudziale Samorządu Uczniowskiego i Rady Pedagogicznej.
Impreza miała wymowny tytuł „Szkoła Marzeń", ponieważ cichym marzeniem uczniów, rodziców i nauczycieli jest nowa szkoła w Korzeńsku. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz gminnych i lokalnych: burmistrz Zdzisław Średniawski, zastępca burmistrza Robert Lewandowski, kierownik Referatu Budownictwa, Architektury i Geodezji Jerzy Lorenc, radni: Andrzej Kołodyński, Andrzej Budzisz oraz licznie zgromadzeni rodzice i mieszkańcy Korzeńska i okolic.
Otwarcia imprezy dokonał dyrektor szkoły Mirosław Motwicki wraz z przewodniczącą Rady Rodziców Beatą Golińską i opiekunką Samorządu Uczniowskiego Gabrielą Maziarz. Społeczność szkolna przygotowała zgromadzonej publiczności bardzo bogaty program artystyczny. Samorząd Uczniowski zorganizował kawiarenkę „Marzenie", kiermasz taniej książki, wystawę konkursową prac plastycznych i makiet „Szkoła Moich Marzeń", których rozstrzygnięcie i wręczenie nagród odbyło się podczas festynu. Dużą atrakcją festynu były: pokaz jazdy na motocyklach crossowych, zawody sportowe, przejażdżki bryczką, dmuchany smok, aukcja prac uczniowskich oraz loteria fantowa.
Szczególnie ważnym punktem programu było posadzenie „drzewka nadziei....na szkołę marzeń" przez burmistrza, dyrektora szkoły, sołtysa i radnego, które ufundowała Rada Rodziców.
Imprezę zakończyła zabawa taneczna z zespołem Dos Amigos zorganizowana przez Radę Rodziców. Warto podkreślić, iż dochód z całej imprezy przeznaczono na potrzeby szkoły.

Natalia Kołodyńska

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.