nr 06 (153)   czerwiec 2004

Festyn parafialny

4 czerwca przypada święto parafii pod wezwaniem Świętej Trójcy. Tego właśnie dnia księża oraz rada parafialna zorganizowali świąteczny piknik. Taka formułę odpustową przygotowano po raz drugi. Po raz pierwszy uczczono w podobny sposób 750- lecie istnienia kościoła katolickiego w Żmigrodzie w maju ubiegłego roku

Przygotowania trwały kilka dni. Jednak okazały się bardzo udane, gdyż w pikniku wzięło udział kilkaset osób. Wysprzedano ponad 500 losów w specjalnej loterii, której główną wygraną był rower górski. Wygrana przypadła 6- letniej Magdzie Korytkowskiej ze Żmigrodu. Na specjalnych stoiskach można było nabyć dewocjonalia, najnowsza literaturę katolicką , w tym bardzo poszukiwaną książkę Jana Pawła II „Wstańcie, chodźcie”.
Księża skutecznie przeprowadzali konkursy i zabawy. I tak ks. Stanisław organizował konkursy sportowe dla najmłodszych. Ks. Krzysztof przez 5 godzin rozgrywał symultaniczny pojedynek szachowy z wszystkimi chętnymi parafianami. Ks. Arkadiusz dwoił się i troił, by zachęcić do tańców i śpiewu. Wśród tłumu parafian górowała przyjazna twarz ks. Mariusza, a nad wszystkim czuwał ksiądz proboszcz.
Gościem pikniku była kapela ludowa „Dyszel” ze swoim stałym repertuarem oraz zespół wokalno- muzyczny „Lazaryści”- grupa z Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie. Przy niej bawiono się do godziny 21.
Dochód z loterii zostanie przeznaczony na wydatki dla najuboższych dzieci.
Można było zjeść kiełbaskę upieczona w specjalnym piecu grillowym lub wojskowa grochówkę przygotowana przez strażaków z Powidzka.
Wszystkim, którzy wzięli udział w festynie, przypadł do gustu taki sposób spędzenia niedzielnego popołudnia. Jedyną rysą tego miłego dnia była informacja o odejściu z naszej parafii proboszcza ks. Jacka Gasińskiego.

eco

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.