nr 06 (153)   czerwiec 2004

Hrabia Friedrich Hatzfeldt w Żmigrodzie

 
 
5 czerwca gminę Żmigród odwiedził hrabia Friedrich Hatzfeldt - potomek przedwojennych właścicieli Żmigrodu. Wraz z nim przybyli do Polski jego małżonka i syn. Podczas spotkania w urzędzie kierownik Referatu Budownictwa, Architektury i Geodezji, Jerzy Lorenc zapoznał rodzinę Hatzfeldów z projektem renowacji i zagospodarowania parku, baszty i ruin. Goście byli zachwyceni.
W parku Hatzfeldowie zasadzili pamiątkowe drzewa: dąb i buk. W baszcie gościli rodzinę Hatzfeldów członkowie Towarzystwa Miłośników Ziemi Żmigrodzkiej. Wśród rycin, które hrabia ofiarował Towarzystwu, znalazło się także drzewo genealogiczne rodziny Hatzfeldów oraz dawna panorama Prusic.
Wieczorem goście uczestniczyli we mszy św. w Powidzku, gdzie hrabia Friedrich dokonał uroczystego odsłonięcia tablicy, którą z wdzięczności za wsparcie remontu kościoła, ufundowali parafianie.

jota

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.