nr 06 (153)   czerwiec 2004

Oficjalny odbiór elewacji Szpitala Rehabilitacyjnego w Żmigrodzie

 
 
Szpital Rehabilitacyjny przy ulicy Willowej zyskał nowe, efektowne oblicze. Można to potraktować dosłownie, ponieważ wyłaniająca się z zieleni bryła budynku, po gruntownym odnowieniu elewacji jest widoczna już z daleka.

Uroczysty odbiór elewacji miał miejsce 4 czerwca 2004 roku. W kameralnym spotkaniu udział wzięli przedstawiciele władz powiatu ze starostą Markiem Kolińskim, radni powiatowi, przyjaciele i pracownicy szpitala. Na uroczystość nie mogła przybyć niestety Hertha i Werner Krausse, fundatorzy renowacji obiektu. List do zebranych odczytała w jej imieniu Kate Guttenbacher.
Zainicjowanie odnowienia szpitala, autorka listu uznała za naturalną kontynuację działań w Żmigrodzie, gdzie - jak pięknie to podkreśliła - zostawiła swoje serce. Pomoc dla szkoły podstawowej była wynikiem myślenia o najmłodszych mieszkańcach miasta, zaangażowanie się w sprawy szpitala to troska o osoby, które w przyjaznym otoczeniu, z dala od miejskiego zgiełku i pod fachową opieką odzyskują zdrowie.
Nie obyło się bez podziękowań i kwiatów. Po części oficjalnej dyrektor Iwona Wysokowska zaprosiła gości na poczęstunek na wolnym powietrzu. Była więc okazja do przyjrzenia się zabytkowemu budynkowi po gruntownym odświeżeniu. Na hojności fundacji Krausse zyskał na pewno sam szpital, ale i miasto - zyskując przyciągający wzrok, po prostu ładny obiekt.

info

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.