nr 06 (153)   czerwiec 2004

Sportowe Dni Żmigrodu

 
 
 
Tegoroczne Dni Żmigrodu, które przypadały 28, 29 i 30 maja miały charakter rekreacyjno-sportowy. Większość imprez przygotowanych przez organizatorów przeznaczona była dla tych, którzy aktywnie uprawiają sport oraz dla obserwatorów tych zmagań.

W piątek na terenie stadionu sportowego świętowali najmłodsi mieszkańcy miasta. Szkoła podstawowa organizowała tu Dzień Dziecka. Uczniowie mieli do wyboru różne konkurencje sportowe, konkursy plastyczne i rozgrywki. Najbardziej jednak spodobały się tańce na estradzie w rytm muzyki prezentowanej przez pana Jan Cyraniaka.
W sobotę sześć szkół gminy Żmigród prezentowało swój dorobek artystyczny z mijającego roku szkolnego. I tak wystąpiła grupa teatralna „Nagi” z Gimnazjum im. Macieja Rataja, zespoły wokalne ze Szkoły Podstawowej w Żmigrodzie i Powidzku oraz soliści - Mariusz Pilarczyk grający na keyboardzie oraz wokalistki z Radziadza.
Młodzież przygotowała naprawdę ciekawy program, szkoda więc, że tak niewielu rodziców przyszło oglądać ich występy.
W tym czasie trwały mecze siatkarzy, turniej piłki koszykowej oraz bieg trzeźwości (wyniki i komentarz na stronach sportowych).
Zespół „Na Własną Rękę” okazał się rodzimym duetem rapowym.
Wieczorem przy dźwiękach muzyki w wykonaniu zespołu Triada Mix bawiła się liczna rzesza młodzieży.
W niedzielę do miasta zjechało liczne grono miłośników dwóch kółek. W kryterium kolarskim ścigali się zawodnicy z Zawoni, Milicza, Trzebnicy , Żmigrodu i okolicznych wsi.
Zawody te z racji starannego przygotowania i tradycji są obserwowane przez coraz liczniejsze grono mieszkańców miasta.
Wieczorem znów można było pobiesiadować przy kiełbasach i dźwiękach muzyki zespołu Bcchus.
Dni Żmigrodu na stałe wrosły w nasz krajobraz. Dobrze by było, gdyby w ich przygotowanie włączyły się organizacje, które działają na terenie naszego miasta.

eco

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.