nr 06 (153)   czerwiec 2004

Szczerze z Tomkiem Sztukiem

 
Tomek Sztuk ma 11 lat. Od urodzenia mieszka w Żmigrodzie. Jedno tato prowadzi zakład ślusarski przy ulicy Słowackiego, mama jest pracownikiem obsługi w Szkole Podstawowej w Żmigrodzie. Starszy brat Jakub uczy się w I Liceum Ogólnokształcącym w Rawiczu. Oprócz nich w domu razem z Tomkiem mieszkają jeszcze babcia Krystyna i dziadek Tadeusz.
Tomek ma ciekawe hobby- interesuje się obyczajami rycerskimi. Podczas wakacji zwiedza średniowieczne zamki, posiada także coraz bogatszy arsenał wyposażenia wojskowego . Naszej gazecie najbardziej spodobała się armatka zrobiona przez tatę Tomka. Znak zodiaku Waga.

Pierwszy dzień w szkole...słabo go pamiętam. Lubię chodzić do szkoły. Chodzę do klasy III d, a moją wychowawczynią jest pani Wiesława Adamowicz. W ławce siedzę z Adamem Kwasigrochem, a koleguje się z Maćkiem Rydlem.

Moja mama....zawsze robi mi śniadanie. Lubię w niej wszystko.

Mój tato...pomaga mi nieraz w lekcjach. Robi mi różne sprzęty wojskowe. Najbardziej ucieszyła mnie tarcza. Zrobił mi ja po wycieczce do Malborka.

Razem z dziadkami...czytam książki. U babci lubię to, że przynosi truskawki. Mama mówi, że mnie rozpieszcza. Dziadek daje coś do skarbonki. Obiecał, ze zrobi mi kuszę.

Najchętniej czytam....książki historyczne. Mam ich już 7 w swojej biblioteczce.

Mój ulubiony film...to jest „Troja”, „Gladiator”, „Breverhart-waleczne serce”.

Wojownik, który mi imponuje...to Hannibal, bo zwyciężył w bitwie pod Kannami z wrogiem, który miał przewagę . Było ich 86 tysięcy przeciwko 50 tysiącom.

Ostatnio zwiedziłem....zamek w Malborku. Bardzo mi się podobał. Zwiedzaliśmy go długo, chyba z 3 godziny.

W czasie wakacji planuję pojechać..w góry do zamku w Niedzicy i może jeszcze do Krakowa poznać Wawel. Tam jest pochowane najwięce3j polskich królów.

Bractwo rycerskie...znam tylko jedno z Bolkowa. Planowałbym założyć takie w Żmigrodzie, może jak będę trochę starszy.

Mam już....z wyposażenia wojskowego: 2 hełmy, 2 czapki wojskowe, 2 miski niemieckie, łuski, odznaki wojskowe i policyjne, stare monety, magazynki, 2 maski gazowe, karabin mauzer, 2 bagnety. Tato odtworzył z ilustracji tarczę rycerza, miecz, dzidę, berło i armatę.

Na dzień dziecka dostałem....pieniądze na wycieczkę do Biskupina, Gniezna i Lednicy. Byłem tam z klasą 1 czerwca tego roku.

Opr. eco

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.