nr 06 (153)   czerwiec 2004

Szlakiem królów polskich

Historię Polski postanowiła lepiej poznać młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, która w dniach od 9 do 13 czerwca odwiedziła dawną stolicę Polski - Kraków. Wycieczkę zorganizował prezes KSM Damian Michalak przy wsparciu radnego Andrzeja Kołodyńskiego i kierowniczki Referatu Oświaty Małgorzaty Mularczyk. Uczestniczyła w niej młodzież z Korzeńska i okolic wraz z opiekunami. Swojego błogosławieństwa udzielił wycieczkowiczom ksiądz proboszcz Ryszard Ziółek. Prócz szlaku królewskiego i Wawelu na trasie wycieczki znalazły się także Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, klasztor benedyktynów w Tyńcu i kopalnia soli w Wieliczce, która od kilu wieków stanowiła najważniejsze bogactwo władców polskich. Co prawda czasy, kiedy za kilkaset kilo soli można było kupić trzy wsie minęły już bezpowrotnie, ale wspaniałym doświadczeniem było poznać miejsce, które przez wieki żłobił czas i człowiek. Zachwycały dzieła rąk ludzkich stworzone w bryle solnej. W drodze powrotnej młodzież odwiedziła także Jasną Górę.
Szkoda, że utarło się, iż to przede wszystkim klasy szkolne jeżdżą wspólnie na wycieczki. Ten wyjazd był inicjatywą mającą na celu integrację młodzież mieszkającą po sąsiedzku. Tym wartościowszy to pomysł, że przed młodzieżą wspólne wakacje. A wizyta w Krakowie będzie dodatkowym tematem wspólnych rozmów. Oby więcej takich inicjatyw w naszych sołectwach.

jota

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.