nr 06 (153)   czerwiec 2004

VII Bieg Trzeźwości

Bieg Trzeźwości, zawodniczki startujące w kategorii kobiet w wieku pow. 18 lat
 
Marzeniem organizatorów corocznie organizowanych Biegów Trzeźwości, jest aby stały się one imprezą masową, w której udział wezmą uczestnicy z całego Dolnego Śląska a także z województw południowej i zachodniej Polski. Póki co tak będzie nadal, gdyż dla większości zawodników od symboliki biegu ważniejsza jest komercja. Impreza nasza, gdzie czołowi uczestnicy otrzymują nagrody honorowe w postaci dyplomów i pucharów, bez nagród rzeczowych, staje się tylko imprezą lokalną. Niestety takie są dzisiejsze realia, że nie stać nas na więcej a sponsorów chcących finansować imprezy jest coraz mniej.
Tegoroczny VII Bieg Trzeźwości organizowany w ramach Dni Żmigrodu, zgromadził na starcie w sobotnie południe 29 maja br. 51 zawodników i zawodniczek. Wyznaczoną trasę o długości 1500 metrów, zawodnicy pokonywali ze startu - mety przy ul. Wojska Polskiego, biegnąc ulicami: Wileńska, Plac Wolności, Kościelna, Sportowa, Kwiatowa, PKWN, Plac Wojska Polskiego. Wszystkie biegi pilotowane były przez radiowóz żmigrodzkiej policji. Trasa biegu doskonale zabezpieczona była przez policjantów z Komisariatu Policji oraz OSP w Żmigrodzie a pod względem medycznym przez PZZLA w Żmigrodzie.
Najliczniej obsadzona została kategoria chłopców do lat 17, gdzie wystartowało 31 zawodników. Najmniej uczestników, bo tylko 4 liczyła kategoria pań powyżej 18 lat. Oto wyniki końcowe VII Biegu Trzeźwości:

Chłopcy 17 i młodsi:
1. Kamil Zajko - Żmigród
2. Maciej Lewandowski - Żmigród
3. Grzegorz Żyto - Żmigród
4. Sebastian Zalewski - Marzęcin
5. Mateusz Dalibór - Żmigród
6. Adrian Sozański - Żmigród


Mężczyźni 18 lat i starsi:
1. Bartłomiej Kubacki - Żmigród
2. Artur Wojtaszek - Żmigród
3. Piotr Niwczyk - Rawicz
4. Andrzej Szafraniec - Zakrzewo
5. Piotr Kowalczyk - Żmigród
6. Zdzisław Miadziołko - Wołów

Dziewczęta 17 lat i młodsze:
1. Emilia Rychlicka - Przodkowice
2. Anna Czerwińska - Żmigród
3. Urszula Dziurdzia - Powidzko
4. Jolanta Trybus - Powidzko
5. Anna Hołogorska - Rawicz
6. Izabela Niwczyk - Rawicz

Kobiety 18 lat i starsze:
1. Krystyna Musielak - Książęca Wieś
2. Janina Dziurdzia - Powidzko
3. Maria Radwan - Wrocław
4. Jadwiga Trybus - Powidzko

Najmłodszym uczestnikiem biegu była Klaudia Kurek a najstarszym Tadeusz Ługowski - oboje ze Żmigrodu. Wszystkie wymienione zawodniczki i zawodnicy otrzymali z rąk zastępcy burmistrza Roberta Lewandowskiego dyplomy. Trójka najlepszych zawodników w każdej kategorii wiekowej oraz najmłodsza i najstarszy zawodnik VII Biegu Trzeźwości otrzymali okazałe puchary ufundowane przez UMiG w Żmigrodzie.

Stan

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.