nr 06 (153)   czerwiec 2004

XI Kolarskie Kryterium Uliczne

Dni Żmigrodu
 
Na starcie
 
Najważniejszą i najbardziej atrakcyjną imprezą, która na stałe wpisana została w kalendarz obchodów Dni Żmigrodu, jest z pewnością Kolarskie Kryterium Uliczne o „Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Żmigród”. To kolarskie święto wymaga wielu przygotowań i uzgodnień z policją, strażą pożarną, służbą medyczną i MZGK. Wszystkie przedsięwzięcia organizatorów zmierzają zawsze do bezpieczeństwa zawodników, bezpieczeństwa kibiców, atrakcyjności trasy, widowiskowości, szerokiego udziału zawodników z różnych miejscowości oraz atrakcyjności nagród. Wszystkie planowane zadania w XI kolarskim Kryterium Ulicznym zostały dobrze przygotowane i wykonane przez osoby odpowiedzialne za tę imprezę. Start i meta tegorocznego kryterium usytuowana została tak jak w roku ubiegłym w żmigrodzkim Rynku. Na trasie wyścigu stanęło 63 zawodniczek i zawodników ze Żmigrodu, Łodzi, Wrocławia, Oleśnicy, Milicza, Trzebnicy, Wołowa, Zawoni, Sułowa, Ostrowa Wielkopolskiego, Złotowa, Solnik Wielkich, Bukowiny Sycowskiej, Rudy Żmigrodzkiej, Gatki, Barkowa, Sań, Książęcej Wsi i Morzęcina. Od lat sprawdzonym sędzią tej imprezy jest amatorsko uprawiający tę dyscyplinę nasz wspaniały i sympatyczny nasz kolega dr Lech Paczkowski. Tym razem również pod jego kierownictwem wyścig kolarski przeprowadzony był bardzo sprawnie. Uczestnicy kolarskiego kryterium pokonując pętle o długości 1700 metrów w imponującym tempie wjeżdżali w trudne prawe i lewe zakręty ulic. Udział w kryterium wymaga od kolarzy doskonałej techniki jazdy, która gwarantuje znalezienie się na podium w swojej kategorii wiekowej. Zawodnicy w zależności od wieku w asyście radiowozu żmigrodzkiej policji, pokonywali od 2 do 6 okrążeń. Najliczniej obsadzoną kategorią były kategorie męskie 36 - 49 lat (16 zawodników) oraz 12 - 15 lat (14 zawodników). Najmniej startujących tradycyjnie odnotowano w dwóch kategoriach pań: po dwie zawodniczki. Najstarszym uczestnikiem wyścigu był 74 - letni Bolesław Zaiczek z Milicza a najmłodszym Damian Śron ze Żmigrodu.

Oto wyniki końcowe XI Kolarskiego Kryterium Ulicznego:

Dziewczęta 12 - 15 lat:
1. Paulina Stasiewicz - Orion Sułów
2. Joanna Frąckowiak - Orion Sułów

Kobiety powyżej 15 lat:
1. Irena Stachowska - Gatka
2. Krystyna Musielak - Książęca Wieś

Chłopcy 12 - 15 lat:
1. Tomasz Kaźmierczak - Orion Sułów
2. Michał Klepka - Orion Sułów
3. Marcin Janczura - Orion Sułów
4. Marcin Podyma - Ruda Żmigrodzka
5. Mateusz Babiarz - Orion Sułów
6. Tomasz Olikiewicz - Żmigród

Mężczyźni 16 - 19 lat:
1. Jan Szafraniec - Orion Sułów
2. Grzegorz Sitek - Ruda Żmigrodzka
3. Marcin Klimczak - Zawonia
4. Krystian Mróz - Złotów
5. Aleksander Gacek - Wrocław

Mężczyźni 20 - 35 lat:
1. Rafał Wiatrak - Milicz
2. Krzysztof Malinowski - Milicz
3. Michał Antosz - Wrocław
4. Marcin Misiek - Ostrów Wielkopolski
5. Wojciech Kokosiński - Ostrów Wielkopolski
6. Mirosław Owczarek - Sanie

Mężczyźni 36 - 49 lat:
1. Jacek Łyczkowski - Bukowina Sycowska
2. Roman Cieślik - Solniki Wielkie
3. Andrzej Sip - Milicz
4. Stanisław Wieczorkowski - Trzebnica
5. Lesław Komisaruk - Wrocłąw
6. Zenon Janiak - Trzebnica

Mężczyźni 50 59 lat:
1. Jan Krzesak - Żmigród
2. Andrzej Stachowski - Gatka
3. Jakub Lubaś - Oleśnica
4. Henryk Zięba - Trzebnica
5. Marian Łuczyński - Łódź
6. Tytus Czartoryski - Morzęcin

Wszyscy wymienieni otrzymali dyplomy pamiątkowe a trzej najlepsi kolarze z każdej kategorii wiekowej oraz najstarszy i najmłodszy uczestnik nagrodzeni zostali pięknymi pucharami, które wręczyli zastępca burmistrza Robert Lewandowski wraz z sędzią głównym Lechem Paczkowskim i wiceprzewodniczącą PZ LZS Emilią Sozańską.

Stan

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.