nr 06 (153)   czerwiec 2004

Rok szkolny 2003/2004 W Powiatowym Zespole Szkół im. Jana Pawła II

Zakończenie roku szkolnego jest okazją do podsumowań i refleksji. Na inauguracji roku życzyliśmy sobie by był on pomyślny dla młodzieży , by zrealizowali swoje plany , by poprawiły się warunki edukacji w szkole. Z perspektywy minionego czasu uważam, że wiele nam się udało. We wrześniu otworzyliśmy nową pracownię językową , w grudniu - po 25 latach oczekiwania oddaliśmy nową salę gimnastyczną , która znakomicie poprawiła warunki realizacji zajęć sportowych ale również warunki do przeprowadzenia egzaminów i uroczystości szkolnych . Szkoła nasza , mino że istnieje jako samodzielna jednostka od 1978r. nie miała swojego imienia . Stan ten w obecnym roku uległ zmianie, w wyniku demokratycznych wyborów nasza szkoła otrzymała imię Wielkiego Polaka Jana Pawła II. Główne uroczystości odbyły się 26 -03-2004 r. , a Mszy Św. przewodniczył Jego Eminencja , kardynał H. Gulbinowicz , który również poświęcił tablicę pamiątkową ufundowaną przez p. T. Marka oraz Sztandar szkoły ufundowany przez Radę Rodziców . W maju uczniowie przystąpili do najważniejszych egzaminów. Większość uczniów pokonała postawione zadania i uzyskała świadectwo dojrzałości w tym 3 uczniów otrzymało świadectwo z wyróżnieniem ( min. 4,75 średnia ocen na świadectwie i min. 4,6 średnia ocen z egzaminu dojrzałości ) Wyróżnieni uczniowie to Paweł Becela, Marcin Miśkiewicz, Zbigniew Skraba . W tym roku po raz pierwszy nasi gimnazjaliści pisali swój egzamin uzyskując dobre wyniki wyższe niż średnia w województwie , powiecie czy gminie , 20 z nich odbierze świadectwa z wyróżnieniem. Wszystkim uczniom składam podziękowania za włożony wysiłek , tym którym się udało - gratuluję , tym którzy doznali porażki życzę by zdali egzamin poprawkowy, tym którzy muszą powtórzyć klasę życzę , by udowodnili sobie, że są zdolni pokonać własne słabości , by konsekwentnie dążyć do zamierzonego celu . W minionym roku otrzymaliśmy wsparcie od wielu osób i instytucji : Burmistrza Żmigrodu Zdz. Średniawskiego , Tadeusza Marka, Zb. Wajera, Zb. Kowalskiego, F. Bieńka , A. Pyczaka, Rady Nadzorczej Banku Spółdzielczego , PZU w Trzebnicy, Nadleśnictwa w Żmigrodzie wszystkim serdecznie dziękujemy. Dzięki pomocy p. doktora Cz. Hatowskiego uruchomiony został gabinet higieny w szkole , za który również składamy serdeczne podziękowania.
Składam podziękowanie dla nauczycieli i wychowawców za pełną poświęcenia pracę. Nauczycieliele zatrudnieni w szkole stale podnoszą swoje kwalifikacje, a 2 z nich uzyskało tytuł naukowy doktora . na przyszły rok prowadzimy rekrutację do LO, LP, TZ i szkół zawodowych . Szkoła nasza cieszy się dużą popularnością do 2 klas LO złożyło podania 120 kandydatów . W nowym roku szkolnym uruchomimy ze środków Rady Rodziców drugą pracownie językową.
Zbliżają się wakacje, wszystkim uczniom, pracownikom szkół życzę udanego i bezpiecznego wypoczynku.

Z poważaniem

Dyrektor
Powiatowego Zespołu Szkół im. Jana Pawła II

Jan Czyżowicz

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.