nr 07 (154)   lipiec 2004

zz

      REGULAMIN KONKURSU „OGRODNIK ROKU 2004”

Już po raz kolejny mieszkańcy gminy Żmigród wezmą udział w konkursie na piękny ogród i balkon. Konkurs ten na stałe wpisał się w kalendarz działań mających na celu podniesienie estetyki naszego najbliższego otoczenia. Komisja, w skład której wchodzą: kierownik referatu rolnictwa, ochrony środowiska i ...-pan Wiesław Kras oraz (...)
więcej >>>

zz

Człowiekowi zawsze towarzyszyły śmieci. Światowa produkcja śmieci komunalnych oceniana jest na 900 mln ton rocznie. Coraz więcej śmieci produkują także Polacy. Statystyki mówią o 12 mln ton odpadów rocznie, co odpadów daje 300 kg na jednego mieszkańca. Niestety dominującym sposobem postępowania z odpadami w Polsce jest ich składowanie. Aż 97,7 % odpadów jest wywożone na wysypisko (w Niemczech tylko 43%). Tylko z 1,5 % odpadów są odzyskiwane surowce ( w Niemczech z 17%).
Wprowadzenie (...)
więcej >>>

zz

Jaz w Niezgodzie   Do przebycia pozostał nam jeszcze trzeci odcinek czerwonego szlaku rowerowego prowadzącego przez naszą gminę. Jest to chyba najatrakcyjniejsza część Trzebnickiej Pętli Rowerowej, gdyż wiedzie w bezpośrednim sąsiedztwie stawów rybnych i przez podmokłe lasy, ulubione siedlisko baryckiego bobra.

Naszą wycieczkę rozpoczniemy od przydrożnego parkingu dla rowerów nad stawem, przy drodze do Milicza, między Niezgodą a (...)
więcej >>>

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.