nr 11 (158)   listopad 2004

 

Nagrody wręczone

 
27 października miała miejsce miła uroczystość. W sali narad UMiG w Żmigrodzie burmistrz wręczył nagrody zwycięzcom konkursu „Ogrodnik roku 2004”.

W czwartej edycji konkursu oceniono wyróżniające się ogrody przydomowe w mieście i na wsi. Zwycięzcami w Żmigrodzie zostali państwo Stanisława i Tadeusz Żytowie z ulicy Kwiatowej. Nagroda za I miejsce za najpiękniejszy ogród przydomowy na wsi przypadła w udziale państwu Marii i Stefanowi Ptakom z Korzeńska z ulicy Kasztanowej. Najpiękniejszy balkon posiadają państwo Agnieszka i Krzysztof Kiałkowie ze Żmigrodu z ulicy Lipowej.
Na uroczystość przybyli niemal wszyscy wyróżnieni w konkursie. Tradycyjnie już wyniki i przebieg konkursu przedstawił przewodniczący komisji oceniającej pan Wiesław Kras. Wręczono nagrody (talony pieniężne do zrealizowania w szkółkach zieleni) oraz okazjonalne dyplomy. Głos zabrał także burmistrz Średniawski, który podkreślił, że w mieście i gminie jest coraz więcej zadbanych miejsc zielonych. Jednak to nie znaczy , że można spocząć na laurach.
Tradycyjnie zebrani wymienili uwagi na temat własnych spostrzeżeń dotyczących zieleni miejskiej. Najwięcej uwag padło z ust stałego członka jury Wacława Wypychowskiego, któremu na sercu leży dbałość o zielone płuca naszego miasta.
Widać było, że nagrodzeni w konkursie cieszą się, że ich praca została dostrzeżona przez innych.

Następna edycja konkursu już za rok.

eco

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.