nr 11 (158)   listopad 2004

 

Sukcesy gimnazjalistów

Przed rozdaniem nagród. Od lewej strony: Karolina Kuracińska, Monika Bober( III miejsce), Igor Sawko, Wojciech Chorzępa, Karolina Lech (wyróżnienie)
 
 
 
 
 
 
Konkurs „Wolna Polska”

Nieoczekiwany, więc tym bardziej radosny sukces odniosły dwie uczennice Gimnazjum im. Macieja Rataja w Żmigrodzie . Monika Bober oraz Karolina Lech - uczennice klas pierwszych zostały uhonorowane nagrodami w III Dolnośląskim Konkursie Grafiki Komputerowej z cyklu „ Świat wokół nas” pt. „Wolna Polska”.
W tym roku szkolnym gimnazjum po raz pierwszy przystąpiło do konkursu. Swoje prace przygotowało 30 uczniów pracujących na lekcjach informatyki pod okiem nauczycieli-pani Anny Wołoszyn, Katarzyny Lech oraz Joanny Osio i Tomasza Zakrzewskiego. Sześć najlepszych prac zostało wysłane na konkurs.
Zmagania konkursowe przygotował Szkolny Klub Europejski „Wrocławianie działający przy SP nr 90 we Wrocławiu. Konkurs był jednym z wielu przedsięwzięć realizowanych w ramach opolsko- niemieckiej konferencji kulturowej i międzypokoleniowej, która przebiegała pod hasłem „Europejczyku, dokąd zmierzasz?”
Rozdanie nagród nastąpiło 9 listopada 2004 roku w Oratorium Marianum Uniwerstytetu Wrocławskiego. Zgromadziło licznych gości z Polski i Niemiec, głównie ze współpracującego z Wrocławiem Wiesbaden. Żmigrodzcy gimnazjaliści: Monika Bober, Karolina Lech, Wojciech Chorzępa, Igor Sawko, Magda Bagińska oraz Karolina Kuracińska wzięli udział w tej uroczystości.
Otrzymali dyplomy i nagrody. A oto ich wrażenia związane z uczestnictwem w konkursie:
Monika Bober- III miejsce w kategorii wiekowej 13-16 lat: „Pomysł na grafikę przyszedł mi do głowy niespodziewanie. Polegał na tym, że na trzech rysunkach przedstawiłam rozwój Polski w sposób symboliczny. Pierwszy przedstawia ukryta pod ziemią gąsienicę- to Polska bez praw i wolności, później okres rozwoju- jako kokon, na trzecim rysunku uwalnia się i rozwija jak motyl. Pracę oddałam na ostatnią chwilę i nie spodziewałam się nagrody.”
Karolina Lech- wyróżnienie w kategorii wiekowej 13-16 lat: „Od mamy dowiedziałam się o tym konkursie. Moja grafika przedstawia chmury i szczyty, bo one kojarzą mi się z wolnością. Do tego dodałam polską flagę. Dla mnie to wyróżnienie to wielki sukces. Jako nagrodę otrzymałam książkę o astronomii w języku niemieckim. Dobre, że uczę się tego języka.”

eco

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.