nr 11 (158)   listopad 2004

 

"Święto Pieczonego Ziemniaka"

6 listopada odbyła się w świetlicy w Łapczycach impreza pt. „Święto Pieczonego Ziemniaka”, zorganizowana przez Szkołę Podstawową w Barkowie. Głównym organizatorem z ramienia szkoły był Wiktor Petruś, który wraz z koleżankami z nauczania zintegrowanego przygotował uczniów do konkursu przedmiotowego „W krainie Pyrlandii”. W imprezie współuczestniczyli uczniowie oraz Rada Pedagogiczna ze Szkoły Podstawowej w Bychowie. Było to już kolejne spotkanie dwóch szkół. Wszyscy pamiętają jeszcze fantastyczna zabawę i zmagania sportowe z „Dnia Dziecka”, a tu „Dzień Pieczonego Ziemniaka” stał się kolejną okazją do dobrej zabawy i zacieśnienia przyjaźni.

W konkursie, którego „głównym bohaterem” był „ziemniak”, 12 osobowe drużyny odpowiadały na pytania turniejowe, musiały także wykazać się sprytem i sprawnością fizyczną w konkurencjach sportowych.

Pytania z jakimi konkursowiczom przyszło się zmierzyć nie były wcale łatwe! Uczniowie musieli odpowiadać na szereg skomplikowanych zagadnień np.: „Z jakiego kontynentu pochodzi ziemniak?” „kto sprowadził ziemniaki do Polski?” „Kto odkrył Amerykę?” .... i wiele innych, tematycznie związanych z ziemniakami.

W zawodach sportowo - ruchowych, uczniowie obu szkół mogli zmierzyć się w konkurencjach takich jak: sadzenie ziemniaka, wykopki, bieg z przeszkodami, ozdabianie papieru stemplami, slalomy itp.

Obie drużyny wykazały się ogromną wiedzą i sprawnością fizyczną. Dzieci otrzymały nagrody ufundowane przez „Przyjaciela szkoły' panią Krystynę Niedopytalską.

Impreza była także doskonałą okazją do zaprezentowania talentów plastycznych. Uczniowie przygotowali wystawę tematycznie związaną z ziemniakami. Najciekawszą pracę przygotowały Aneta Szydłowska, Dorota Kopij i Karolina Waścińska.

Istotnym elementem imprezy była także zbiórka pieniędzy na rzecz ofiar ataku terrorystycznego na szkołę w Biesłanie. Ccielibyśmy, żeby nasza pomoc była wyrazem solidarności z poszkodowanymi, a zarazem protestem przeciwko agresji i terroryzmowi.

„Święto Pieczonego Ziemniaka” to impreza, która już na stałe weszła do kalendarza Szkoły Podstawowej w Barkowie. W tym roku zyskała uznanie także uczniów i nauczycieli z Szkoły Podstawowej w Bychowie.

Organizatorzy dziękują rodzicom z Łapczyc za czynny wkład i zaangażowanie w organizację imprezy.

Wiktor Petruś, Stan

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.