nr 11 (158)   listopad 2004

 

Wydarzyło się w parafii

24 X 2004 Liturgiczna Służba Ołtarza przeprowadziła przed kościołem kwestę na pomoc misjom.

1 XI 2004 jak co roku w Uroczystość Wszystkich Świętych o godzinie 14 odprawiono Mszę Św. polową na cmentarzu parafialnym w intencji wszystkich zmarłych żmigrodzian, zwłaszcza tych, którzy spoczywają na naszym cmentarzu.

W dniach 1-8 XI 2004 parafianie liczniej niż zwykle odwiedzali cmentarz, by modlić się za zmarłych. W tych dniach można było uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące.

Od 1 do 28 XI 2004 o godzinie 17.45 modlimy się modlitwą różańcową za zmarłych wspomnianych w tegorocznych wypominkach.

7 XI 2004 Stowarzyszenie Miłosierdzia przeprowadziło przed kościołem kwestę na dożywianie dzieci i młodzieży.

W tym roku rocznicę Odzyskania Niepodległości świętowaliśmy już 10 listopada. O godzinie 16 rozpoczęliśmy wieczornicę przygotowaną przez uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Macieja Rataja w Żmigrodzie pod kierunkiem nauczycielki gimnazjum pani Magdaleny Brodali.. Mszę Św. sprawował ks. Proboszcza Eugeniusza Walentowicz, który wygłosił okolicznościowe kazanie, oraz księża- Paweł i Krzysztof. Szczególnego charakteru dodała Mszy Św. Orkiestra Reprezentacyjna Śląskiego Okręgu Wojskowego oraz Kompania Honorowa WP. Po Mszy Św. reprezentanci żmigrodzkich organizacji społecznych, partii politycznych i jednostek samorządu złożyły wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą poległych za Ojczyznę.

Złożono imienne ofiary na ogrzewanie kościoła. Pan Zbigniew Wajer ofiarował 400 zł, Apostolat Maryjny 330 zł, Państwo Stanisława i Kazimierz Iżykowscy oraz Państwo Roskoszowie po 100 zł.

21 XI 2004 w Uroczystość Chrystusa Króla oddaliśmy cześć Chrystusowi Królowi poprzez modlitwę przed Wystawionym Najświętszym Sakramentem oraz poświęcaliśmy rodzaj ludzki Chrystusowi Królowi.

Taca z niedzieli Chrystusa Króla była przeznaczona na budowę i rozbudowę nowych świątyń w Archidiecezji Wrocławskiej.

21 XI 2004 o godzinie 17.45 odbył się w kościele pw Świętej Trójcy międzyparafialny koncert chórów parafialnych z Wołowa, Brzegu Dolnego i Żmigrodu ku czci świętej Cecylii- patronki muzyki i śpiewu kościelnego. Chórem ze Żmigrodu dyrygowała pani Agnieszka Kret.

20-21 XI 2004 Wichury, które nadeszły wraz z pierwszym atakiem zimy, dokonały wielu zniszczeń na cmentarzu komunalnym w Żmigrodzie. Konary drzew spadały na aleje i nagrobki. Prace przy sprzątaniu zniszczeń wykonali parafianie oraz grabarz.

W dniach 23 i 24 XI 2004 Caritas Diecezji Wrocławskiej wykonał badania mammograficzne ok. 150 mieszkanek Żmigrodu i okolic, przeznaczone dla kobiet w wieku od 50 do 69 lat ubezpieczonych w NFZ i zameldowanych na stałe w województwie dolnośląskim. Badania były bezpłatne.

27 XI 2004 w święto Najświętszej Maryi Panny od Cudownego Medalika zostali przyjęci nowi członkowie do Dzieci Maryi, zaś wszyscy już należący oraz członkowie Apostolatu Maryjnego odnowili swoje przyrzeczenia. Cudowne Medaliki poświęcono także i rozdano wszystkim chętnym.

Sacc & eco

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.