nr 11 (158)   listopad 2004

 

Rekordowy uśmiech

 
25 października uczniowie z Korzeńska przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu Guinessa w kategorii: największa liczba uśmiechających się osób w tym samym czasie w różnych miejscach Polski. Na wspólny sukces pracowało ponad 30 tysięcy dzieci i młodzieży z ponad 500 szkół.
Rekord Guinessa miał być podsumowaniem kampanii, którą PCK prowadziło w szkołach. - Celem tej kampanii jest przekazanie przesłania nakłaniającego do zmiany postaw dzieci i młodzieży na bardziej optymistyczne nastawienie do życia oraz otwartość i życzliwość dla drugiego człowieka: sąsiada z ławki czy kolegi z innej klasy. Podczas naszej kampanii chcemy przekazać uczniom, jak ważne jest pozytywne nastawienie do świata i jak wiele w naszym życiu może zmienić na lepsze serdeczny uśmiech - uzasadniają inicjatorzy akcji.
A jak się uśmiechać? Żeby nikt nie miał wątpliwości, przed decydującymi 7 minutami wszyscy zostali poinformowani, że uśmiechać się trzeba buzią! „Należy podciągnąć kąciki ust w kierunku uszu, rozdziawić się lekko i przystąpić do tzw. „wietrzenia zębów”. Mile widziane jest również wydawanie z siebie rechotu”.

jota

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.