nr 11 (158)   listopad 2004

 

Trener o klubie uczniowskim klubie sportowym

„Sokół” w akcji

Zajęcia z młodzieżą prowadzone są od poniedziałku do soboty w wymiarze 12 godzin tygodniowo, również z okresem ferii zimowych, wiosennych oraz wakacji szkolnych.
Obecnie, systematycznie trening lekkoatletyczny w klubie prowadzony jest z grupą około 30 osób, 90% z tego stanowi młodzież wiejska. Łączny wymiar przeprowadzonych godzin poświęconych na dodatkowe treningi z zawodnikami reprezentacji Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sokół” przy Gimnazjum Im. M. Rataja wynosi około 1000 godzin w skali roku. Zajęcia prowadzone są bezpłatnie. Gdyby przeliczyć godziny poświęcone n pracę z młodzieżą po kosztach zajęć szkolnych dałoby to sumę około 25000 w skali roku. Mnożąc to przez liczbę 5 lat pracy w Gimnazjum Im. M. Rataja daje to niebagatelną kwotę 125000.
Jest to mój finansowy wkład w rozwój kultury fizycznej i sportu w gimnazjum.
Licząc, że w ten sposób przepracowałem ostatnie 14 lat da to sumę 3500000. I jest to sumą, która da mój finansowy wkład w rozwój sportu i osiągnięcia sportowe Miasta i Gminy Żmigród.

Uczniowski Klub Sportowy wspomógł działalność sportu szkolnego kwotą około 800zł na organizację dnia Dziecka na basenie w Rawiczu oraz sumą 600zł na zakup koszulek dla wyróżniających się sportowców oraz nagród książkowych dla najwybitniejszych sportowców Gimnazjum im. M. Rataja.
Wszyscy uczniowie szkoły korzystają na co dzień z urządzeń sportowych należących do Uczniowskiego Klubu Sportowego, pozyskanych z różnych źródeł tj. generalnie od sponsorów prywatnych i państwowych. Jest to sprzęt znacznie przewyższający swą wartością sprzęt, na który zakup stać jest obecnie nasze gimnazjum.
Nie bez znaczenia jest również praca wnoszona w kształtowanie młodej osobowości ludzkiej, zdrowotności, dyscypliny, porządku oraz poszanowania sprzętu. Wszystko to razem daje nam obraz konieczności dbania przez władze gminne, grona pedagogicznego oraz dyrekcję Szkoły o Uczniowski Klub Sportowy „Sokół” jako wizytówkę, perełkę Gimnazjum im. M. Rataja w Żmigrodzie.

Ludwik Łyczakowski

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.