nr 11 (158)   listopad 2004

Sport w skrócie

Nie udało się szachistom ZPK Smok Żmigród wygrać żadnego spośród dotychczasowych meczów. Spotkanie w Żmigrodzie z DK Góra Śląska zakończyło się zwycięstwem gości 4:1.
W drugim wyjazdowym spotkaniu przegraliśmy z zespołem Dwie Wieże Dzierżoniów 5:0 oraz z LZS Goniec Żarów 4,5:0,5. Jak widać za naukę, póki co, musimy płacić.

Drużyna siatkarzy LZS Żmigród w składzie: Grzegorz Gawlicz, Paweł Mróz, Maciej Czajkowski, Piotr Orzełowski, Zbigniew Skraba, Jacek Kuriata i Michał Kołodyński zdobyła piąte miejsce podczas Finałów Dolnośląskich w Piłce Siatkowej, które rozegrane zostały w Świdnicy 21 listopada br.

Zawodnik ULKS ŻOK Żmigród Michał Bakalarski wspólnie Robertem Girulskim i Łukaszem Jaźwiec, reprezentując Uniwersytet Wrocławski, zdobyli trzecie miejsce w Polsce podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Tenisie Stołowym rozegranych w dniach 20 - 21 listopada we Wrocławiu. Zwyciężyła Politechnika Śląska.

Podczas zebrania Rady Dolnośląskiej LZS ustalono, że w 2005 roku trzy finały dolnośląskie w ramach VI Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi rozegrane zostaną w Żmigrodzie. Jest to efekt uznania dla działalności M-G Z LZS w Żmigrodzie. W marcu odbędzie się halowy turniej piłki nożnej chłopców w kategorii szkół podstawowych, we wrześniu turniej samorządów, a w październiku turniej koszykówki męskiej. W naszym mieście rozegrane też zostaną eliminacje strefowe w piłce siatkowej, koszykówce, tenisie stołowym i turnieju samorządów.