nr 11 (158)   listopad 2004

 

Niepodległościowy Halowy Turniej Piłki Nożnej

 
Najpierw w rytmie marsza zaprezentowały się wszystkie startujące drużyny w
I Niepodległościowym Halowym Turnieju Piłki Nożnej o „Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Żmigród”, który rozegrany został 11 listopada br. w hali sportowej przy Gimnazjum im. M. Rataja w Żmigrodzie. Organizatorami był Zespół Placówek Kultury oraz UMiG.
Turniej uroczyście otworzył burmistrz Zdzisław Średniawski. Przed rozpoczęciem odbyło się spotkanie z kierownikami drużyn, gdzie omówiono zasady gry oraz dokonano losowania. Dziewięć drużyn podzielonych zostało na dwie pięcio i czterozespołowe grupy. Mecze w grupach rozgrywane były systemem „każdy z każdym” w czasie 1 x 10 minut. W pierwszej grupie znalazły się: Gmina Żmigród, Oldboye Żmigród, Grupa Terapeutyczna i Nadleśnictwo Żmigród. Do drugiej grupy wylosowano: Firma Marek Żmigród, Straż Pożarna Żmigród, Ruch 11 Listopada, Starostwo Powiatowe w Trzebnicy i Ministranci Żmigród. Oto wyniki meczy według kolejności gier grupowych:

Gmina Żmigród - Oldboje Żmigród 2:2
Firma Marek Żmigród - Straż Pożarna Żmigród 0:1
Ruch 11 Listopada - Starostwo Powiatowe 0:1
Nadleśnictwo Żmigród - Gmina Żmigród 1:0
Ministranci Żmigród - Firma Marek Żmigród 0:3
Starostwo Powiatowe Trzebnica - Straż Pożarna Żmigród 1:1
Grupa Terapeutyczna - Nadleśnictwo Żmigród 0:1
Ruch 11 Listopada - Ministranci Żmigród 1:2
Starostwo Powiatowe Trzebnica - Firma Marek Żmigród 0:1
Oldboje Żmigród - Nadleśnictwo Żmigród 1:1
Straż Pożarna Żmigród - Ministranci Żmigród 0:3
Grupa Terapeutyczna - Gmina Żmigród 0:0
Ruch 11 Listopada - Firma Marek Żmigród 0:2
Starostwo Powiatowe Trzebnica - Ministranci Żmigród 1:2
Grupa Terapeutyczna - Oldboje Żmigród 1:0
Ruch 11 Listopada - Straż Pożarna Żmigród 1:0

W meczu o V miejsce Oldboje Żmigród przegrali 0:2 ze Starostwem Powiatowym Trzebnica.
Wiele emocji wzbudził mecz o III miejsce, gdzie w normalnym czasie gry wynik wynosił 2:2. Zgodnie z regulaminem o zwycięstwie decydować musiały rzuty karne. Skuteczniejsi okazali się ministranci. Ich jedno trafienie zadecydowało o końcowym sukcesie.
W walce o I miejsce Firma Marek Żmigród zdecydowanie pokonała 7:0 Nadleśnictwo Żmigród i została zwycięzcą całego turnieju.
Sześć najlepszych zespołów nagrodzonych zostało pucharami a wszystkie startujące ekipy otrzymały pamiątkowe dyplomy. W ceremonii wręczenia uczestniczyli burmistrzowie gminy Zdzisław Średniawski i Robert Lewandowski. W trakcie turnieju startujące drużyny otrzymywały gorące posiłki.
Zwycięski zespół Firma Marek wystąpił w następującym składzie: Jacek Kuriata, Tomasz Wacyra, Bartłomiej Kuźnik, Wiesław Dukiel, Jacek Niziński, Krzysztof Kłopotowski, Maciej Pedryc, Łukasz Jurdeczka, Marcin Sajewicz.

Stan

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.