nr 01 (160)   styczeń 2005

Dla babci i dziadka

 
 
Już po raz 12 uczniowie Szkoły Podstawowej w Powidzku zaprosili swoich dziadków na wspólne świętowanie Dnia Babci i Dziadka. Przed częścią oficjalną goście mogli zwiedzić zmodernizowaną szkołę, która po zakończonych pracach budowlanych została oddana do użytku w pierwszym dniu tego roku szkolnego.
Przewodnikiem po szkole był dyrektor Jerzy Siuda. Ponoć największe zainteresowanie wzbudził fakt, ze star i nowa cześć zostały połączone w ten sposób, że trudno już dzisiaj stwierdzić, gdzie przebiega granica.
Wnuczęta od najmłodszych do najstarszych stanęli, jak zawsze, na wysokości zadania. Były wiersze, piosenki, bajka „O rybaku i złotej rybce” oraz K.I. Gałczyńskiego „Teatrzyk Zielona Gęś przedstawia”. Uczniowie przygotowali się pod opieką Teresy Rudnickiej, Elżbiety Rychlickiej, Mirosławy Szałek i Anny Berdowskiej.
I chociaż, jak przyznali mali artyści, trudno dziś uwierzyć, że dziadkowie kiedyś także byli w ich wieku, to najpiękniejszymi życzeniami były słowa, że kiedy już, zgodnie z prawami natury, dzisiejsi uczniowie będą mieli swoje wnuczęta, chcą być tacy jak ich dziadkowie.

jota

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.