nr 01 (160)   styczeń 2005

Policjant Smok

Aspirant Andrzej Pudłowski i młodszy aspirant Wacław Bienias ze zwycięzcą konkursu „Wybierz imię dla smoka”
 
Na ogłoszony w październiku konkurs na imię dla maskotki policyjnej wpłynęło około 500 propozycji. Wśród nich królował główny bohater poniedziałkowych wieczorynek - smok Tabaluga. Uczniowie ze Żmigrodu i Korzeńska proponowali także by smoka nazwać Grubuś, Żmiluś, Polmigrodek, Policek, Idol, Droguś, Kodeksik.
Ostateczni policyjne jury wybrało propozycję Konrada Glenia z II e (SP Żmigród), który chciał, by maskotka nazywała się Policjant Smok. Teraz szeregowy Policjant Smok będzie trafiał do dzieci w różnych sytuacjach - jako nagroda i przytulanka do snu. Dzięki Konradowi, który w nagrodę otrzymał maskotkę, także jego klasa dostała drugiego Policjanta Smoka, którego pracownicy żmigrodzkiego komisariatu wręczyli wychowawczyni, Renacie Jasińskiej.

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.