nr 02 (161)   luty 2005

Milion dla Żmigrodu

Pierwsza konfrontacja marzeń o pieniądzach unijnych i rzeczywistości wypadła na korzyść gminy Żmigród. 24 lutego pracownicy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa skontrolowali inwestycje związane z rozbudową oczyszczalni i budową kanalizacji na osiedlu domków jednorodzinnych przy ul. Willowej w Żmigrodzie. Kontrolerzy wydali pozytywną opinię, co w praktyce oznacza, że prawdopodobnie w kwietniu na gminne konto zostanie przelana kwota w wysokości 1 mln 137 tys. zł.
Czy na pewno te pieniądze wpłyną do kasy gminnej zapytaliśmy burmistrza Z. Średniawskiego: - Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że dostaniemy te pieniądze. Mimo ze 24 lutego pracownicy Agencji kontrolujący inwestycję nie wnieśli żadnych uwag, to zawsze pozostaje mała niepewność. Przedstawiciele UE mają prawo kontroli przez najbliższe 5 lat, w ciągu których mogą wprowadzić zmiany. Generalnie jak zawsze jestem realnym optymistą i wierzę, że zaplanowane środki zasilą nasz budżet do końca kwietnia.

jota

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.