nr 04 (163)   kwiecień 2005

Żmigród żegna Papieża

    Jako pierwsi do Księgi Kondolencyjnej wpisali się burmistrz, przewodniczący Rady Miejskiej oraz dyrektor szkoły im. Jana Pawła II.   Dzwony zabrzmiały w sobotę o 21.37. Oznajmiły, że zmarł Jan Paweł II. A później były dni trudne dla nas wszystkich -katolików i nie tylko. Żmigrodzianie, począwszy od tych najmłodszych, uczcili pamięć Jana Pawła II.

Od momentu śmierci (...)
więcej >>>

Z okna Nieba...

Nie sposób wyrazić wdzięczności Dobremu Bogu za dar osoby Ojca Świętego Jana Pawła II. Nie sposób...
Od kiedy pamiętam (z wczesnego jeszcze dzieciństwa), to papieżem zawsze był ten Najwybitniejszy z Polaków. Niezapomniane przeżycia związane z jego pielgrzymkami do Polski, do (naszego) Krakowa. Klimat Mszy świętych na Błoniach, czy też innych miejsc miasta. Liczne wzruszenia, łzy, radości, tęsknoty, powitania, pożegnania...
To - jak się okazało - ostatnie pożegnanie z Polską, do dziś (...)
więcej >>>

Nasz Patron - Papież Jan Paweł II

    Tegoroczny marzec i kwiecień zapisał się w pamięci nas wszystkich szczególnymi wydarzeniami, wydarzeniami związanymi z osobą Ojca Świętego.
W marcu cała społeczność szkolna Powiatowego Zespołu Szkół w Żmigrodzie świętowała pierwszą rocznicę nadania szkole imienia Jana Pawła II. Wszyscy byliśmy dumni, że dołączyliśmy do grona tych, dla których przesłanie Papieża Polaka głoszące dobro, wiarę, miłość Boga i ziemi (...)
więcej >>>

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.