nr 07 (166)   lipiec 2005

Konkurs z sukcesem

  Już ponad rok segregujemy odpady komunalne. Jak żmigrodzianie i mieszkańcy wsi na terenie gminy się spisują? Czy ich świadomość ekologiczna wzrosła? Czy czują się odpowiedzialni za stan środowiska ?
Żmigrodzianie wysegregowali od kwietnia 2004 do końca minionego roku 137,6 ton surowców, które oddane zostały do wtórnego wykorzystania. Przez pierwsze półrocze bieżącego roku liczba odpadów zebranych selektywnie to 378,65 ton. Na wynik ten miał wpływ (...)
więcej >>>

Kuba skacze najwyżej

  Jakub Różański, zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sokół” przy Gimnazjum im. M. Rataja, został wicemistrzem Polski w skoku wzwyż. Na mistrzostwach Polski gimnazjalistów w lekkiej atletyce, które odbyły się 26 czerwca w Bielsku Podlaskim, Kuba skoczył 187 cm. Ten wynik, osiągnięty w drugiej próbie, zapewnił mu tytuł wicemistrza. Mistrz Polski osiągnął taki sam wynik, ale w pierwszej próbie.

Brąz dla Pawła
Paweł (...)
więcej >>>

Co dalej z GCI

W Żmigrodzie powstaje Gminne Centrum Informacji- miejsce, gdzie każdy mieszkaniec gminy będzie mógł uzyskać dostęp do szeroko pojętych źródeł informacji. Centrum ruszy 1 listopada, a jego siedzibą są pomieszczenia Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej w Żmigrodzie.
Działalność GCI nastawiona będzie głównie na pomoc osobom bezrobotnym oraz młodzieży, osobom niepełnosprawnym, lokalnym przedsiębiorcom, ale także rolnikom- jako pomoc w tworzeniu gospodarstw agroturystycznych i (...)
więcej >>>

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.