nr 01 (172)   styczeń 2006

Polscy olimpijczycy w żmigrodzie!!!

Jedną z wielu atrakcji jakie przygotowali organizatorzy obchodów XIV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy była wizyta w naszym mieście sław polskiego sportu. Swoją obecnością zaszczycili nas Rafał Kubacki, Wojciech Bartnik, Włodzimierz Chlebosz oraz Marek Gorzelniak.
Dnia 8 stycznia b.r. o godzinie 15.00 hala sportowa w Gimnazjum im. Macieja Rataja całkowicie się zapełniła. Powód? Na parkiet wyszli znani z aren sportowych polscy olimpijczycy, którzy rozegrali mecz piłki nożnej. RAFAŁ KUBACKI - judo - 3 krotny Mistrz Świata, 4 krotny Mistrz Europy, Olimpijczyk z Barcelony(1992r), Atlanty(1996r) oraz Sydney(2000r); WOJCIECH BARTNIK - boks - brązowy medalista z Barcelony(1992r), obecnie bokser zawodowy; MAREK GORZELNIAK - podnoszenie ciężarów - Olimpijczyk z Barcelony(1992r) oraz Atlanty(1996r), 13 krotny Mistrz Polski!! WŁODZIMIERZ CHLEBOSZ - podnoszenie ciężarów - olimpijczyk z Barcelony(1992r), aktualny rekordzista Polski (200kg) w podrzucie do 73kg, prezes Dolnośląskiego Związku Podnoszenia Ciężarów. Skład Dream Teamu uzupełnili Piotr Nowosielski, 19-nasto latek, nadzieja dolnośląskiej piłki nożnej oraz żmigrodzianin, Bogdan Sawicki, były piłkarz Piasta Żmigród, aktualnie trener naszych juniorów.
Zaszczyt rywalizowania z gwiazdami polskiego sportu otrzymały drużyny firmy Marek oraz Ruchu 11-ego Listopada. Obie te ekipy spotkały się w finale turnieju, który został rozegrany przed meczem gwiazd. Zwycięsko z tej potyczki wyszli piłkarze Marka, zwyciężając 4:1 i to oni jako pierwsi ruszyli do boju z Olimpijczykami. Od samego początku na boisku panowała przyjazna atmosfera. Jednak z każdą minutą obie drużyny zwiększały swoje zaangażowanie w grze, chcąc przechylić zwycięstwo na swoja korzyść. Pierwsza polowa zakończyła się jednak remisem 2:2. W kadrze olimpijczyków na wyróżnienie zasłużyli strzelcy bramek, Wojciech Bartnik oraz Piotr Nowosielski.
W drugiej części spotkania do gry wskoczyli zawodnicy Ruchu 11-ego Listopada. Jednak po Olimpijczykach nie było widać żadnego zmęczenia (jak na zawodowych sportowców przystało) i dzielnie stawili czoła przeciwnikom. Z wielu stworzonych sytuacji podbramkowych, jedni i drudzy zdołali wykorzystać po dwie. Skutecznością w drużynie gwiazd ponownie popisali się Bartnik i Nowosielski. I podobnie jak w pierwszej połowie, druga odsłona zakończyła się...w przyjaznej atmosferze 2:2.
Tak więc mecz zakończył się wynikiem 4:4 , a co najważniejsze w miłej i przyjaznej atmosferze. Dobry humor dopisywał wszystkim zawodnikom, którzy czuli zadowolenie i satysfakcję z faktu, że mogli wziąć udział w XIV Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a tym samym pomóc dzieciom poszkodowanym w wypadkach. Na koniec dla każdej z drużyn organizatorzy wręczyli pamiątkowe puchary, a całą imprezę podsumował w swojej wypowiedzi Rafał Kubacki - Dziękuję obu drużyną za to, że mieliśmy okazje wspólnie spotkać się i rozegrać mecz. Nie wynik dzisiaj był sprawą priorytetową. Najważniejsze jest wspólne działanie dla dobra innych. W tym roku to my wszyscy razem ze zgromadzonymi tutaj kibicami pomagamy dzieciom poszkodowany w wypadkach.

Grzegorz Paryna

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.