nr 01 (172)   styczeń 2006

Kultura w remoncie

 
Od 2 stycznia ruszył długo planowany remont Żmigrodzkiego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej w Żmigrodzie. Remont polega na termomodernizacji całego obiektu, który został wybudowany i oddany do użytku 20 lat temu. Prace budowlane, które trwać mają do końca sierpnia, rozpoczęły się od budowy pojazdów dla osób niepełnosprawnych oraz budowy windy przy bibliotece. Termomodernizacja Żmigrodzkiego Ośrodka Kultury podzielona została na trzy zadania. Pierwszy to ocieplenie obiektu i budowa dojazdów dla osób niepełnosprawnych. Drugi to całkowita wymiana okien, a trzeci wymiana pieca w kotłowni oraz instalacji grzejnej i nawiewowej. Po termomodernizacji obiekt ma być ogrzewany paliwem ekologicznym- zrębkami drewna.
Remont całego obiektu ma potrwać do końca sierpnia. Prace utrudnią na pewno dostęp do korzystania z niego. Już teraz, aby dostać się do biblioteki oraz Gminnego Centrum Informacji należy przejść przez piwnicę Biblioteki Publicznej. Być może zdarzy się, że w którymś momencie konieczne będzie wyłączenia z użytku poszczególnych elementów żmigrodzkiej placówki. Jedno jest pewne, przewidziana termomodernizacja ma na celu poprawę jakości obiektu publicznego, z którego korzystają żmigrodzianie. Wymiana kotłowni oraz okien i ocieplenie znacznie poprawią warunki cieplne wewnątrz obiektu. Poza tym pozwolą zaoszczędzić energie pożytkowaną do tego celu.
Remontem żmigrodzkiej instytucji kultury po wygranym przetargu zajęły się dwie firmy Trzebud z Trzebnicy oraz Standard z Leszna. Prace posuwają się dość szybko, a jedynym ograniczeniem są na razie warunki pogodowe.
Termomodernizacja Żmigrodzkiego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej mają kosztować około 1 377 000 zł (kwoty zapisane w budżecie na rok 2006).
A jak komentuje trwające prace dyrektor ZPK Dariusz Skiba: - Cieszy mnie, że wreszcie doszło do prac remontowych w głównym obiekcie Zespołu Placówek Kultury. Dom kultury jest obecnie w stanie, który ewidentnie klasyfikuje go do dużego remontu. Zimno, które w nim panuje, odczuwają wszyscy korzystający z jego oferty programowej. Termomodernizacja to pierwszy etap prac, drugim będzie modernizacja wnętrza. Ale o tym jak i kiedy dom kultury zmieni się wewnątrz, zdecydują władze samorządowe. Obecnie przygotowywany jest projekt architektoniczny zagospodarowania sali widowiskowej holu i kawiarni. Korzystając z okazji, przepraszam wszystkich mieszkańców za utrudnienia wynikające z prac budowlanych.

eco

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.