nr 01 (172)   styczeń 2006

Sonda Jak ocenia Pan/i pracę i skuteczność policji?

Pani Zofia: Policja nasza spełnia swoje zadania. Ale ja lepiej czułabym się, gdyby komisariat był w centrum miasta. Pamiętam, jak komisariat był w żmigrodzkim Rynku, tu, gdzie dziś sklep Lewiatan. Wtedy nikomu nie przyszło do głowy, by pod bokiem policji demolować czy nawet chodzić pijanym.

Pan Ryszard: Ja do policji nic nie mam, chociaż niektórzy narzekają. Jedno, co zmieniło się na gorsze to to, że za mało jest patroli pieszych. Kiedyś, jak policjant parę razy w tygodniu widziany był w swoim rejonie, to na pewno dodawało to mieszkańcom poczucia bezpieczeństwa

Pani Jadwiga: Ostatnio miałam konieczność skorzystać z pomocy policji podczas zdarzenia drogowego. Panowie policjanci wykazali się kulturą i profesjonalizmem. Z racji swojego zawodu często mam kontakty z policją . Mogę powiedzieć, że współpraca układa się dobrze. W trudnych sytuacjach zawsze mogę liczyć na pomoc ze strony policji, zwłaszcza w dziedzinie profilaktyki przestępczości wśród dzieci i młodzieży. Nasza współpraca trwa całe lata i nigdy nie miałam przypadku pozostawienia mnie bez wsparcia w sytuacjach trudnych
wychowawczo.

Mieszkaniec Przedkowic: Nasza Policja jest nieskuteczna, leniwa. Brak w ich postępowaniu inicjatywy i kreatywności. Być może wynika to z niewiedzy o swoich obowiązkach.

Arek, 20 lat: Nasi Policjanci są po prostu rewelacyjni. Jest na to wiele dowodów: np. wiedzą kiedy wlepić mandat rowerzyście bez świateł, pamiętają, żeby ukarać kogoś, kto przechodzi przez trawnik albo obok pasów na jezdni i .......no i to byłoby wszystko, o czym oni wiedzą.

Pan Edward: Policjanci ze Żmigrodu nic sobą nie reprezentują. Są mało aktywni. Mało kiedy wyjeżdżają na patrole. Nie można na nich w ogóle polegać.

Kamil, 21 lat: Skuteczność naszej Policji oceniam negatywnie. Nie interweniują na czas. Karzą rowerzystę po jednym piwie, a prawdziwych przestępców nie ruszają wcale.

Opr. eco i mili

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.