nr 01 (172)   styczeń 2006

Ludzie listy piszą

Tradycyjnie w początkach grudnia członkini Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo przeprowadziły kwestę po zakładach pracy i sklepach, celem pozyskania środków na przygotowanie świątecznych paczek żywnościowych oraz wieczerzy wigilijnej. Ponadto członkinie wraz z wolontariuszkami-uczennicami gimnazjum im. Macieja Rataja zbierały żywność w 4 sklepach naszego miasta. Zebrano 562 kg artykułów żywnościowych, w tym znaczne ilości mąki, oleju, kaszy, ryżu, cukru, słodyczy.
Pozwoliło to na przygotowanie 83 paczek dla rodzin wielodzietnych, potrzebujących oraz wieczerzy wigilijnej dla osób samotnych i dla dzieci ze świetlicy terapeutycznej „Tęczowa Siemacha”.
Stowarzyszenie Miłosierdzia składa serdeczne podziękowania mieszkańcom Żmigrodu za ofiarność i życzliwość.
Dziękujemy także p. Sajewiczom za okazaną pomoc oraz p. T. Markowi, p. S. Lechowi, p. Z. Wajerowi, rodzinie p. Andrzejewskich i p. Raftowiczom z Radziądza.

M. Cieśla

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.