nr 01 (172)   styczeń 2006

Ferie zimowe 2006

Czas nudy czy okres szaleństw i zabaw ?
Nadszedł oczekiwany i upragniony przez wszystkich uczniów czas ferii - nie trzeba wstawać wcześnie rano i uczyć się na klasówki. Większość młodzieży jednak spędzi go w domach i przed blokiem. Niektórzy z uczniów zadeklarowali wyjazd do babci lub cioci na wieś. Część dzieci będzie uczestniczyła w organizowanych przez ŻOK zajęciach. No bo co tu robić ... ?
Wyjazdy na obozy są drogie i nie wszystkich na nie stać. Atrakcji w naszej gminie za wiele też nie ma. Dobrze, że przynajmniej ZPK co roku organizuje jakoś czas dzieciom. W tym roku dominują dyskoteki, zajęcia plastyczne i turnieje sportowe. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku od godz.11.00 do 21.00. W okresie ferii zimowych udostępniona została także sieć internetowa Gminnego Centrum Informacji, po symbolicznej opłacie 1 zł za godz. Poza tym „Pan Mróz” nas w tym roku nie oszczędza, pogoda dopisuje, więc najwyższy czas przeprosić sanki, łyżwy, narty i wyruszyć na zimowe szaleństwa. - Nie wyobrażam sobie tej zimy bez kuligu czy wspólnych zjazdów z przyjaciółmi na sankach - mówi 10-letni Tomek.
Podczas tych 2 tygodni musimy odpocząć i nabrać sił do dalszej nauki. Nie pozwólmy więc, by komputer czy telewizor wypełnił nam ten czas. Przecież można spędzić go aktywniej i o wiele przyjemniej.

mili

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.