nr 01 (172)   styczeń 2006

Zimowe ferie

Corocznie w okresie ferii zimowych, Zespół Placówek Kultury w Żmigrodzie przygotowuje bogaty program imprez adresowany do dzieci i młodzieży. Pierwszy tydzień ferii ukierunkowany był do dzieci szkół podstawowych a drugi do młodzieży gimnazjalnej. Już w pierwszy poniedziałek w ZPK odbył się turniej tenisa stołowego. Tego dnia oraz w czwartek sekcja plastyczna udostępniła swoje warsztaty plastyczne w tematach: rzeźba w glinie oraz masie solnej, papieroplastyka, malowanie figur gipsowych, ażurowe ozdoby z masy papierowej, rysunek i malarstwo, gry i zabawy z elementami plastyki. We wtorek i czwartek odbyły się dyskoteki a w piątek dyskoteka z konkursami sportowo - rekreacyjnymi, plastycznymi i prezentacjami wokalnymi, podczas których dzieci zdobywały nagrody. Organizatorzy ferii w uzgodnieniu z dyrektorami szkół i Referatem Oświaty Urzędu Miejskiego zorganizowali wyjazdy do Borzęcina, Korzeńska i Powidzka, gdzie odbyły się dyskoteki i konkursy z nagrodami: sportowe, plastyczne, karaoke i prezentacje muzyczne.
Jeszcze bardziej bogaty program przygotowany jest w drugim tygodniu ferii, którego program w większości adresowany jest dla młodzieży szkół ponadpodstawowych. Podobnie jak w pierwszym tygodniu szereg imprez zaplanowanych jest w obiekcie ZPK oraz w świetlicach wiejskich Bychowa, Barkowa i Radziądza. Dodatkowo w czwartek dla dzieci i młodzieży zorganizowano bezpłatnie kino z filmem „Przygody Liska Chytruska” a na piątkowy wieczór koncert muzyczny zespołu Adrenalina „Pożegnanie Ferii”.

Stan

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.