nr 01 (172)   styczeń 2006

Koniec pobłażania

Skończył się czas próśb, napominania i ostrzegania mandatami. Nowa ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminie uregulowała problem pozbywania się odpadów komunalnych i nieczystości ciekłych.
Teraz gmina jest obowiązana prowadzić ewidencję umów mieszkańców z przedsiębiorcami prowadzącymi działalność w zakresie odbierania odpadów i opróżniania zbiorników bezodpływowych. Ci, którzy do tej pory nie zakupili pojemników na odpady i nie mają stosownej umowy(dotyczy to również wywozy szamb), mogą spodziewać się, że obowiązek ten przejmie gmina, tylko że rachunkiem o najwyższej ustalonej przez Radę Miejską stawce obciąży właściciela Wydana przez burmistrza decyzja wydana jest na okres roku. A to oznacza, że przez ten czas będziemy płacić maksymalne stawki, nawet pomimo zakupu pojemnika.

mili

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.