nr 01 (172)   styczeń 2006

Sukces Moniki

 
Pierwsza w województwie dolnośląskim, szesnasta w kraju- to sukces uczennicy Gimnazjum im. Macieja Rataja Moniki Koszałki. W ten sposób Monika udowodniła sobie i innym, że jest talentem matematycznym.
Dnia 24 listopada br. odbył się szkole konkurs "Alfik Matematyczny”. Była to już dwunasta ogólnopolska edycja tego konkursu. Do konkursu przystąpiło łącznie ponad 55 tys. uczniów, z czego 4 676 chodziło do klas drugich. Spośród 13 uczniów klas drugich biorących udział w konkursie najlepsza okazała się Monika Koszałka, która uzyskała łącznie 140 punktów, co stanowi 93,33 % prawidłowych odpowiedzi. Pozwoliło jej to zdobyć 1. miejsce w naszym województwie, a 16 w Polsce. Konkurs ten składał się z testu jednokrotnego wyboru tzn. na każde pytanie była tylko jedna prawidłowa odpowiedź.
Monika uczy się pod okiem pani Joanny Osio. Oto, co powiedziała nam matematyczka Gimnazjum im. M.Rataja: -Sukces Moniki nie wziął się z przypadku. Monika jest zdolna, ale przy tym ambitna i pracowita. Poza lekcjami, korzysta z zajęć kółka matematycznego. Monika sama wyszukuje zadania, jakie powinna rozwiązywać, by rozszerzać swe matematyczne umiejętności.
A sama laureatka tak komentuje swoje osiągnięcie: -Aby osiągać takie sukcesy, należy nie tylko uczyć się na lekcjach, ale także w domu rozwijać swoje zainteresowania. Warto także czytać książki popularno-naukowe oraz oglądać programy naukowe.

eco

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.