nr 01 (172)   styczeń 2006

Międzynarodowe sukcesy

Kadra Rawickiego klubu Karate Surem tydzień po udziale w Open Irish w Irlandii wzięła udział w prestiżowej imprezie na Wyspach; Mistrzostwach Anglii federacji T.A.G.B. Jest to organizacja zrzeszająca najwięcej osób uprawiających Taekwondo odmiany ITF. Zawody odbyły się w mieście Coventry leżącym pod Birmingham, na potężnym obiekcie- Skydome Arena, który na co dzień jest lodowiskiem, na którym odbywają się ligowe mecze hokeja.
Była to dla nas ciekawostką, maty były ułożone na lodzie, co powodowało dokuczliwe zimno, gdy zawodnik czekał na walkę przy macie - powiedział naszemu portalowi Krzysztof Glina. Podczas turnieju rozgrywane były następujące kategorie: walki w systemie ciągłym, formy (kata), rozbicia siłowe oraz techniki specjalne.

Zawodnicy startowali w formach, w których nikt nie zajął medalowego miejsca. Uczestnicy sklasyfikowali się na następujących pozycjach: Artur Makała - 6 miejsce w formach czarnych pasów, Rafał Śmigielski- 11 miejsce w formach czarnych pasów. Nieco lepiej sytuacja wyglądała w walkach, kadra Surem wykorzystała zdobyte w tym roku doświadczenie na imprezach międzynarodowych i stanęła na wysokości zadania. Natalia Kocoń, zdobyła dwa medale. W swojej kategorii kadetek (w Anglii kadeci to polscy juniorzy) zajęła drugą pozycję, natomiast mistrzynią Anglii została startując w kategorii seniorek! Krzysztof Glina w kategorii walk seniorów zajął trzecią pozycję, przegrywając z reprezentantem kadry Anglii. Dawid Tomaszewski wywalczył srebro w kategorii walk ciągłych kadetów. Filip Snela został mistrzem Anglii w kategorii walk przerywanych kadetów. Nasi zawodnicy spisali się rewelacyjnie, pomimo presji jaką wywierała na wszystkich obecność naszych sponsorów na widowni, byli skoncentrowani i potrafili wykorzystać swoje najlepsze techniki- powiedział Artur Makała, jeden ze szkoleniowców Klubu. Była to zdecydowanie największa impreza na jakiej startowaliśmy, startowało prawie 2 tysiące zawodników, co przebiło nawet Mistrzostwa Świata w Cardiff. Walki były przeprowadzane na 15 matach, ale organizacja była świetna i wszystko szło bardzo sprawnie - mówi Krzysztof Glina. Dziękujemy naszemu sponsorowi , firmie NPR(UK)LTD za umożliwienie nam startu w tej prestiżowej imprezie, oraz za gorący doping w dniu turnieju.


spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.