nr 01 (172)   styczeń 2006

Liga międzyzakładowa po III kolejce

Nie zabrakło emocji podczas III kolejki Międzyzakładowej Ligi Piłki Nożnej Halowej, która rozegrana została w niedzielę 22 stycznia br. w Hali Sportowej przy Gimnazjum im. M. Rataja w Żmigrodzie. Nie zawiedli także liderzy rozgrywek, powiększając swój dorobek o dalsze trzy punkty. Pierwsze spotkanie Jafry z Nadleśnictwem było bardzo zacięte i do pierwszych 15 minut wyrównane, choć Nadleśnictwo stale utrzymywało prowadzenie. Po końcowym gwizdku nie było złudzeń, reprezentacja leśników pewnie wygrała mecz 5:2. W drugim spotkaniu walka o każdą piłkę także była ostra , ale stopniowo zarysowywała się przewaga Mador Piwoszy, którzy w dotychczasowych pojedynkach ligowych ponieśli minimalne porażki. Głód sukcesu był więc wielki. Piwosze po niezłej grze pokonali Straż Pożarną Anlas 4:1. Trzeci mecz III kolejki toczył się pod dyktando Lech Metu ale Augusto dzielnie walczyło o piłki, poniosło jednak porażkę 3:9. W meczu tym dwóch zawodników odnotowało kontuzje, co w pewnym sensie przyczyniło się do tak wysokiej porażki. Najbardziej emocjonujące mecze rozegrane zostały na koniec tej kolejki. Urząd Miejski przegrywał 0:1, później 1:2 i 1:3, by w końcówce meczu po wszystkich czterech bramkach Damiana Michalaka wygrać spotkanie 4:3. Na zakończenie do rywalizacji stanęły zespoły Marek i Marek oraz Policja. Trzy gole w pierwszej połowie teoretycznie ustawiły wygraną drużyny Marek i Marek. Mecz jakby od nowa rozpoczął się po kontaktowej bramce Policji a w chwilę później druga bramka zdobyta przez policjantów spowodowała nadzieję na wyrównanie bądź wygranie spotkania. Zaciętość w grze doprowadziła do kilku kar dwu minutowych dla kilku zawodników obu drużyn. Dosłownie w ostatniej minucie przy stanie 4:3 dla Marek i Marek piątą bramkę dla tej drużyny strzelił Marcin Kuczyński, ustalając wynik spotkania na 5:3.
Oto zestawienie wyników III kolejki:
Jafra - Nadleśnictwo 2:5, bramki uzyskali: dla Jafry i: Marek Kłopotowski i Jarosław Nowicki, dla Nadleśnictwa Sławomir Jaworski, Wojciech Kaniewski, Andrzej Łysoń, Rafał Dytko (2).
Straż Pożarna Anlas - Mador Piwosze 1:4 (Straż Pożarna: Michał Habiński; Mador Piwosze: Jacek Niżyński, Michał Jankowiak (2), Krzysztof Żygadło)
Lech Met - Augusto 9:3 (Lech Met: Piotr Kaczałko (3), Kamil Rodak (3), Rafał Pacek, Sebastian Kolenda (2); Augusto: Paweł Hawryszko (2), Krzysztof Szych
Urząd Miejski - Ministranci 4:3 (Urząd Miejski: Damian Michalak (4); Ministranci: Daniel Ćwikliński, Łukasz Matuszewski, Artur Pedryc)
Marek i Marek - Policja 5:3 (Marek i Marek: Bartłomiej Kuźnik (2), Kamil Oczek, Paweł Babinowski, Marcin Kuczyński; Policja: Arkadiusz Tracichleb (2), Rafał Zagórski).
6. Mador Piwosze 3 8:7
7. Ministranci 3 8:8
8. Straż Pożarna 1 2:9
9. Policja 0 10:17
10.Augusto 0 10:25