nr 01 (184)   styczeń 2007

15 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy za nami [Zagrała znowu...]

 
15 finał WOŚP w naszym mieście, 80 wolontariuszy, 15 007 złotych na rzecz akcji- tak w cyfrach streścić można tegoroczną Orkiestrę. Jak co roku działo się wiele, tym razem w innym miejscu i okolicznościach przyrody.

A o przyrodzie mowa, bo niewątpliwym hitem tegorocznego finału w Żmigrodzie jest alejka WOŚP. Chodzi o alejkę przy ulicy Lipowej. Corocznie pojawiać się na niej będą tablice pamiątkowe dedykowane sponsorom stale wspomagającym tę akcję. W tym roku otwarcia alejki dokonał burmistrz, a sztab już opracowuje listę przyszłych uhonorowanych.
Jak co roku sztab WOŚP przygotował szereg imprez. Rozpoczęła je tradycyjna kwesta, wolontariusze ruszyli po datki już o godzinie siódmej rano. Imprezy plenerowe odbywały się w tym roku na placu targowym. Scena główna umożliwiała organizatorom informowanie o tym, co i kiedy będzie miało miejsce.
Przygotowane atrakcje można podzielić na trzy grupy- kulturalne, motorowe i sportowe. I tak mogliśmy posłuchać zarówno lokalnych kapeli- jak „Jelita”, „Sarkomer”, „Piece Stare”, „Adrenalina”, jak i przyjezdnych- „Nikt” i „Lipali”.
Jak zawsze podobały się pokazy straży pożarnej a także pokaz car audio, czyli profesjonalnego nagłośnienia samochodowego. Asfalt na ulicy Kolejowej zapalił się pod oponami młodych kierowców ruszających „z kopyta”.
Na publiczności duże wrażenie zrobił pokaz tańców irlandzkich w wykonaniu zespołu „Tuatha” oraz jak zawsze pokaz sztucznych ogni, czyli „światełko do nieba”.
Ci, którzy nie lubią licytacji, mogli nabyć orkiestrowe gadżety w sklepiku WOŚP, co było nowością i bardzo trafionym pomysłem.
Dobrze, że WOŚP zagrała, że żmigrodzianie potrafią się dzielić i pomimo wietrzyska przyszli połączyć się w tej akcji z resztą kraju.

eco

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.